Close search

Freddie Mercury se virem HIV nakazil při divokých orgiích v New Yorku. Co dalšího jste o něm nevěděli?

Facebook Zdroj: Facebook

O frontmanovi kapely Queen se toho ví hodně. V českých kinech nyní běží film Bohemian Rhapsody, který diváka zavede do Mercuryho soukromí a nastíní, jaký ve skutečnosti mohl být. Vybrali jsme pro vás další zajímavosti a pikantnosti o životě této rockové legendy, které jste možná nevěděli.

1. Slavné logo Queen navrhl sám Freddie. Málo se ví, že Freddie vystudoval grafický design na Ealing Art College. Před tím, než začal zpívat, navrhl i spoustu fashion modelů.

2. Ačkoliv byl známý svojí homosexuální orientací, měl i hodně vztahů se ženami. Nejzásadnějším pro něho byl dlouholetý vztah s jistou Mary Austinovou. Po 6 letech vztahu jí ale Freddie oznámil, že je gay, což vlastně jen potvrdilo Maryiny domněnky. Nicméně zůstali velmi dobrými přáteli až do Freddieho smrti. Freddie jí odkázal velkou část svých peněz, svůj dům a tantiemy.

3. V roce 1990 Queen vyhráli Brit Award. Pro cenu si došli všichni 4 členové, včetně tehdy už vážně nemocného Freddieho. To bylo jeho poslední veřejné vystoupení před publikem.

4. Freddie byl vášnivým sběratelem známek. Jeho kolekce byly vystavovány na výstavách po celém světě.

5. Původně se jmenoval Farrokh Bulsara. Úředně si nechal jméno změnit kolem roku 1970, když vznikla skupina Queen.

6. 25. listopadu 1996 byla na břehu jezera v Montreux ve Švýcarsku odhalena socha Freddieho. Je přes tři metry vysoká a vzhlíží na Ženevské jezero. Sochu vytvořila česká sochařka Irena Sedlecká. Městečko Montreux si Queen oblíbili, natočili tu mnoho známých hitů včetně Under Pressure s Davidem Bowiem. Freddie tu trávil čas, když už na tom byl zdravotně špatně. V posledních letech života zde nacházel vytoužený klid.

7. Ačkoliv na pódiu působil velice okázale a vždycky dělal velkou show, v reálném životě byl plachý, klidný a jen zřídkakdy dával rozhovory.

8. Fotograf Mick Rock vypověděl, že na konci 70. a začátkem 80. let s Freddiem navštívili New York. Rock vyprávěl, že Freddie byl dobrodruh, kterého vzrušovalo porušování pravidel stejně jako jeho a New York byl pro to v této době nejideálnějším místem. Prý tam vládla absolutní dekadence. Mick Rock si je jistý, že se Freddie nakazil virem HIV, který ho připravil o život, právě v New Yorku.

9. Songem I Want to Break Free si kapela navždy zavřela dveře za oceánem. Americkou společnost pobuřoval klip k této písničce, kde se členové převlékli za ženy.

Nejčtenější články