Close search

Fotografie k novému dílu Hry o trůny lákají na bitvu s nemrtvými. Dokáže vůbec někdo přežít?

HBO Zdroj: HBO

Seriál Hra o trůny pokračuje dál napínat své diváky a příznivce. Druhý díl osmé řady opět přinesl jen minimální posun v příběhu a nyní všichni hádají, jak zámek Zimohrad a stateční ochránci Severu přežijí blížící se velkou bitvu?

V blížím se třetím díle čeká oblíbené hrdiny, nyní již legendárního seriálu Hra o trůny, možná ta největší bitva za celou historii vysílání (následující část textu může obsahovat spoilery z prvního a druhého dílu osmé řady). K Zimohradu se přibližuje armáda nemrtvých, kteří v čele s Nočním králem chystají útok na armádu Daenerys a Johna Sněha.

Televizní stanice HBO a tvůrci seriálu D. B. Weis a David Benioff si nyní dávají skutečný pozor, aby neprozradili nic navíc z blížící se bitvy. Veškeré napětí odkládají až na poslední chvíli, kdy třetí díl přijde na obrazovky televizí. A není ani divu, nové díly totiž nehledě na veškerou ochranu, se neustále dostávají na internet dříve, než je oficiální datum premiéry. To samé se údajně stalo s druhým dílem této poslední osmé řady.

V posledním díle se sice děj moc kupředu nepohnul, ale došlo k důležitým vývojům mezi různými postavami. Za zmínku určitě stojí příjezd na Zimohrad Jaimeho Lannistera, který na rozdíl od své sestry nejen dodržel své slovo a přijel Severu pomoci, ale také za pomoci Brienne a Tyriona přežil setkání s Daenerys. Nyní je jasné, že se v bitvě ocitne po boku Brienne. Má-li však možnost souboj přežít pouze s jednou rukou, zjistíme až v dalším díle.

Sansa a Daenerys se také posouvají ve svém vztahu o něco dále. Matka draků se dokonce chvíli snažila o usmíření s paní Zimohradu, to ale nejspíš nedopadlo moc dobře. I když Daenerys Sansu ujistila, že k Jonovi chová skutečné city a nijak jím nemanipuluje, tak se na následný dotaz Sansy ohledně svobody Severu netvářila zrovna nadšeně. Sansa se také ve třetím díle setkává s Theonem Greyjoyem a vztah mezi nimi začíná být skutečně zajímavý. Zda se jedná o naprosto čisté a nevinné přátelství, nebo o začínající lásku, ukáže až následující děj.

Nejdůležitější událostí minulého dílu ale rozhodně byl rozhovor mezi Daenerys a Jonem, kdy se královna dozvěděla, že ve skutečnosti Jon je jediným skutečným dědicem Železného trůnu. Matka draků z této zprávy radost rozhodně neměla a začínají vznikat teorie, které tvrdí, že z postavy všemi milované a spravedlivé Daenerys by se v následujících dílech pod vlivem okolností mohla stát ještě krutější a nebezpečnější panovnice, než jakou je Cersei. Zatím se ale jedná pouze o nepotvrzené teorie.

Podívejte se na nové fotografie k dalšímu dílu seriálu Hra o trůny. 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu