Close search

Influencerka Eva alias Flabgee: Chci tvořit, bavit a inspirovat, ne sekat jednu reklamu za druhou

@flabgee Zdroj: @flabgee

Na kanál Youtube natáčí od roku 2012 a sama přiznává, že začátky byly mnohdy úsměvné. Úspěch jí umožnil zanechat práce a věnovat se naplno kariéře tvůrce. Jak stanovuje cenu svých spoluprací a jaký je pracovní den influencera? Baví vlastně dnes ještě někoho videa o kosmetice? 

Eva Šedivá je 29letá blogerka, influencerka a tvůrkyně z Tábora. Za dobu, co vystupuje na sociálních sítích, prožila se svými sledujícími vysokoškolské studium, rozchod, stěhování, žádost o ruku, svatbu a zařizování vlastního bytu. Věnuje se kosmetice, učí tanec ve studiu Fresh Dance a před dvěma lety si vzala za manžela Honzu, u kterého, jak sama říká, fanoušci dost často nechápou svérázný humor.

V poslední době slaví neuvěřitelný úspěch s videi U mě v hlavě, kde probírá pro českou společnost mnohdy kontroverzní témata. Zároveň natáčí každý rok jedny z nejúspěšnějších vlogmas (videa z předvánočního období, které končí Štědrým dnem, pozn. redakce) u nás. Tak pojďme na 12 otázek pro Evu!

Pokud si správně vzpomínám, máš vystudovaný český jazyk. Napadlo tě už na škole, že se svému oboru pravděpodobně nebudeš věnovat?

Ano, vystudovala jsem český jazyk a literaturu. On je to ale sám o sobě dost široký obor se spoustou uplatnění. Už když jsem se hlásila na školu, věděla jsem, že mě to táhne směrem k psaní a k žurnalistice. Jen jsem si myslela, že budu spíš než na svůj blog psát do nějakého lifestylového časopisu.

Není to tak dlouho, co si zanechala práce a věnuješ se už jen práci influencerky. Dá se vlastně dneska uživit Instagramem? Máš bezmála 50 tisíc sledujících, je to pořád málo nebo už je to dost?

Kdybych vyloženě chtěla a sekala si na instagram jednu reklamu za druhou, tak by to asi šlo. Já to tak ale dělat nechci, takže se můj příjem skládá z několika různých zdrojů (Youtube, affiliate, externí práce pro firmy...)

Jak vypadá takový typický den influencera?

To je častá otázka. Každý den je dost jiný a každý den dělám něco jiného. Ale většina mého pracovního času je strávená před počítačem, ať už mailovou komunikací, psaním, úpravou fotek, střiháním videí atd. Vlastně by lidi možná překvapilo, jaká je to někdy nuda!

Mnoho lidí si neumí představit, co vlastně influencer dělá. Můžeš nám to nějak popsat? Co tě vlastně živí? Je to Youtube, nebo různé spolupráce?

Raději než influencer mám výraz tvůrce. Víc vystihuje to, co děláme. Tvoříme obsah na různé sociální sítě. Mým hlavním záměrem je tvořit, bavit lidi a inspirovat je, ne je ovlivňovat. Ale je pravda, že ty nejzásadnější finanční příjmy jsou z reklam, ať už na Youtube, nebo na Instagramu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eva Šedivá (@flabgee),

Jak si stanovuješ cenou svých spoluprací? A preferuješ jednorázové či dlouhodobé?

Cena je tak nějak dlouhodobě tvořená a postupně se s rostoucími čísly zvyšuje. Jako skoro každý freelancer si cenu musím stanovit sama. Není na to žádná šablona. Raději mám dlouhodobé spolupráce, dávají mi větší smysl.

Je spolupráce, do které bys nikdy nešla? Teď jsou populární spolupráce například s Venušinými kuličkami, i u tebe jsem je viděla.

Takových spoluprací je hodně. Přijímám přibližně 10 procent nabídek. Vše musí zkrátka sednout a to se ne vždy povede. Propagovaný produkt, nebo služba, musí být něco, za co se můžu s čistým svědomím postavit a co je neméně důležité, musíme se s klientem/agenturou domluvit na formě propagace. Někdy se stává, že je produkt super, ale klient má požadavky, které mi nezapadají do konceptu. Popularitu Venušiných kuliček jsem nezaznamenala. Mně kdysi přišly jako překvapení od jedné agentury, která na mě měla adresu. Ukázala jsem je tehdy na Instagramu spíš pro pobavení, aby se lidi mohli zasmát nad tím, co všechno se může objevit v PR balíčku. Nebyla to žádná domluvená spolupráce.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eva Šedivá (@flabgee),

Jsou někdy dny, kdy lituješ toho, že pracuješ z domova? Nemíváš někdy pocit, že se ti práce míchá s osobním životem a vlastně jsi doma pořád tak nějak jednou nohou v práci?

Ano, to je pravda. U jiných prací to asi jde oddělit lépe. Dřív jsem s tím trochu bojovala. Měla jsem pocit, že to za každou cenu musím nějak oddělovat a snažila jsem se stanovit si za každou cenu nějakou pracovní dobu. Pak mi ale došlo, že je to nesmyslný boj a přijala jsem fakt, že můj pracovní a mimopracovní život se prolínají a jsem s tím v pohodě. Ono to jde snadno, když máte svou práci rádi. Jen je občas potřeba dát si nějaký ten offline den nebo alespoň večer.

Co považuješ za highlight svého contentu? Videa o kosmetice, povídací videa?

Aktuálně jsou to určitě vlogy, tedy videa, ve kterých zaznamenávám své běžné dny, co dělám a co mě baví. Lidi v poslední době mnohem víc baví tato autentická videa s příběhem, než upravená povídací videa o kosmetice. Ty už dnes točím spíš pro hrstku nadšenců.

Poslední dobou slavíš obrovský úspěch s povídacími videi na trochu kontroverzní téma s názvem U mě v hlavě. Jsou to témata, o kterých se bavíš i v reálném životě nebo se soustředíš na to, co by mohlo tvé sledující zajímat získat sledovanost?

Jsou to vždy témata, která se mě dotýkají v reálném životě a řeším je i mimo sociální sítě. Samozřejmě se snažím, jako vždy, zamýšlet nad tím, jestli bude video divácky zajímavé, ale prvotní inspirace to není.

Stává se ti někdy, že pokud manžela neukážeš ve videu či na sociálních sítích, lidi vytváří spekulace o tom, že je něco špatně? Rozešli jste se, hádáte se, nikdy není doma a podobně?

Občas se spekulace objeví. Asi mi nikdo nikdy nenapsal, že jsme se rozešli, ale často si lidi domýšlejí, že třeba nic nedělám a všechnu práci v domácnosti dělá manžel, nebo naopak. Občas taky lidi usoudí, že se hádáme, nebo že máme doma dusno, ale to plyne z manželova svérázného smyslu pro humor, který ne každý chápe. Ve videu se ukáže většinou tak 20 minut ze 3 dnů a lidé mají tendenci si ten zbytek domyslet.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eva Šedivá (@flabgee),

Tvoji sledující mají jistě pocit, že ukazuješ vše. Kolik procent svého života ale vlastně sdílíš?

Těžko to počítat na procenta. Z hlediska času je to opravdu minimum. Dvacet minut ze tří dnů není moc. Ale jinak záleží, jak se na to kdo dívá. Sice sdílím svého manžela, svojí snídani a sama sebe v pyžamu, ale moje další rodina, vztahy, starosti a trápení, to zůstává mimo sociální sítě. Je toho hodně, co se v mém životě děje a ví to jen moji nejbližší. Myslím, že člověk by měl zůstat autentický, ale když se potřebuje vypovídat, sejít se na to s kamarádkami a nedělat si ze sociálních sítí zpovědnici.

Právě jste se přestěhovali, dodělali s manželem byt. Jaké jsou tvé další plány do budoucna?

Žádné úplně určité plány nemáme. Máme nějaké sny, ale teď momentálně si užíváme co máme.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eva Šedivá (@flabgee),

Poslední otázkou je tvá neopominutelná angažovanost v dárcovství kostní dřeně. Jaká je v České republice situace, mají o této problematice lidi povědomí? A podařilo se ti zvýšit počet dárců v Táboře?

To je věc, ze které mám velkou radost a ve které spatřuji obrovský smysl mojí práce. V Táboře se podařilo nabrat dost dárců a daří se to neustále díky sociálním sítím, a to po celé republice. Dárců je stále víc a víc, ale stále je bohužel spousta lidí, kteří dárce nemají a spousta lidí, kteří v registru nejsou. Někteří o něm ani neví, někteří to nepovažují za důležité a někteří to třeba i zbytečně odmítají na základě různých mylných předsudků a zbytečných strachů.

Sledovat Evu pod přezdívkou @flabgee můžete na Instagramu, Facebooku a kanále Youtube. Její blog naleznete na www.flabgee.cz.

NA OBRAZY ZE ŽIVOTA EVY ALIAS FLABGEE SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu