Close search

Fenomén jménem nevěra: Co nás k ní vede a proč se jí dopouštíme?

unsplash.com Zdroj: unsplash.com

Nevěra hýbe světem. Zkušenost s ní má téměř každý. Buď v tom smyslu, že byl podváděn nebo v minulosti podváděl. Proč se jí vůbec lidé dopouštějí?

1. Nevěrníci poslouchají nejčastěji rock

Hudba a sex jdou skutečně ruku v ruce. Podle výzkumu neuvěřitelných 41 % z nich preferuje rockovou hudbu! Popovou hudbu poslouchá kolem 16 %, country 11 %, klasickou hudbu už jen 7 % a rap/hip-hop byl překvapivě na posledním místě se 2 %.

2. Ženy jsou během ovulace nevěrnější

Jak vysvětluje výzkumnice UCLA dr. Martie Haselton: „Zjistili jsme, že ženy jsou nejvíce přitahovány jinými lidmi než jejich primárním partnerem, když jsou ve fázi plodnosti během menstruačního cyklu, to je den ovulace a několik dní předem.“ Ženy mají v tuto dobu největší potřebu sexu a jejich partner jim kolikrát nestačí.

3. Chtějí být přistiženi

V podvádění hledají cestu ven ze vztahu, kde se jen trápí. Doufají, že je někdo při jejich činu nachytá a rozchod bude na spadnutí. Rtěnka na límci, podezřelé pozdní příchody, e-maily na společném počítači.

4. Snaží se zachránit svůj vztah

Řada mužů má milenku i přesto, že doma mají milující ženu a jsou s ní šťastni. Nejčastěji už mezi partnery vyprchal sexuální náboj. Oni nechtějí svou ženu opustit, a tak své sexuální napětí uvolní jinde.

Ať už jsou vaše důvody k úletům jakékoliv, vězte, že svým chováním partnerovi s největší pravděpodobností ublížíte. Nejsnazší a nejlepší řešení je si o všem promluvit. Komunikace je základem každého vztahu.

Nejčtenější články