Close search

Feminismus v královské rodině. Meghan Markle chce, aby dítě sdílelo její názory

Instagram Zdroj: Instagram

Další královský potomek ještě ani není na světe a jeho rodiče už mají jasné představy, nebo alespoň přání, o budoucím životě svého dítěte. Na nedávné debatě, která se věnovala postavení žen v moderní době, se vévodkyně ze Sussexu nechala slyšet, že by chtěla, aby její dítě mělo stejné feministické postoje a názory jako ona.

Meghan Markle, která společně se svým chotěm princem Harrym brzy přivítá na svět své první dítě, se netají svými názory ohledně postavení žen v moderní společnosti. Během diskuse, které se účastnila i známá zpěvačka skupiny Eurythmics Annie Lennox, vévodkyně ze Sussexu řekla, že by si přála, aby se její dítě stalo stejným feministou nebo feministkou, jakou je ona.

Markle se nechala slyšet, že ji v poslední době velice zaujal film z produkce Netflixu, který se věnoval otázkám feminismu, Feminists – What Were They Thinking. „ V tomto dokumentu se mi líbilo, když těhotná žena řekla, že cítí své embryo feministicky kopat. Takže ať to bude kluk, nebo holka, nebo cokoliv jiného, doufáme, že tyto postoje převezme i naše dítě.“

Markle se během akce s Lennox shodly, že feminismus se musí stát globálním hnutím a že je třeba, aby ho podporovali i muži. Vévodkyně ze Sussexu se často setkává i s názory, že podporu žen bere jen jako trend.

Otázky týkající se ženské rovnoprávnosti a stejných možností obou pohlaví jsou skutečně v poslední době velice často skloňovaným tématem. Markle ale může v takovém případě argumentovat historkou ze svého dětství, kdy jako jedenáctiletá holka donutila nadnárodní společnost Procter& Gamble pozměnit reklamu kvůli, dle jejího názoru, diskriminujícímu zobrazování žen.

Nejčtenější články