Close search

Fascinující vánoční výzdoba: V amerických městech svítí květiny i celé parky

wikimedia Zdroj: wikimedia

Pro miliony lidí jsou vánoční svátky dlouho očekávanou událostí, na kterou se neváhají připravovat i měsíce dopředu. V USA patří mezi velmi rozšířené tradice okázalá výzdoba budov, stromů i veřejných institucí tak, aby nikdo ani na chvíli nepochyboval, že Vánoce se neúprosně blíží. Které státy se ale mohou pochlubit skutečně krásnými dekoracemi?

Už koncem listopadu, skoro ihned po tradičním americkém svátku dne Díkůvzdání, začínají vánoční průvody a oslavy. Zářící nákupní centra, botanické zahrady, městské parky, nebo poutě každoročně lákají miliony návštěvníků, kteří chodí obdivovat dech beroucí dekorace. Která města v USA se každoročně předhánějí ve vánoční výzdobě ve snaze oslnit své návštěvníky?

Park Zilker v Austinu, Texas

Každý rok během vánočních oslav se Zilker Park v americkém Texasu promění na jakousi říši divu. Park, který se nachází ve městě Austin, se proslavil tím nejvyšším umělým vánočním stromem na světě. Každý rok zářící městský park navštíví 400 tisíc lidí, kteří přicházejí obdivovat takzvanou Stezku světla. Cesta ozdobená pomocí více jak dvou milionů vánočních světel je 2 kilometry dlouhá a nabízí 90 osvětlených stromů a dalších více než 70 osvětlených útvarů.

Zahrady Bellingrath ve městě Theodore, Alabama

V botanické zahradě Bellingrath v americkém státě Alabama osvětlují vánoční ozdoby místní květiny i různorodé stromy. Magickou sváteční náladu vytváří více než 1100 kusů rostlin a 3 milionů světel. Zahrada také nabízí svým návštěvníkům sborová představení, která probíhají na 15 scénách , které se rozkládají na 26 hektarech místní půdy. Na jejich vytváření se podílel bývalý pracovník nyní již legendární filmové společnost Walt Disney Pictures, Clare Graham.

Busch Gardens ve Williamsburgu, Virginia

Zahrady Busch Gardens v americkém městě Williamsburg se mohou pochlubit jednou z nejlepších výzdob. O zábavu návštěvníků se tady stará více jak 10 milionů světel a ohromující výzdoba, která se rozprostírá po celém parku. Dále během půlhodinového světelného představení nabízí více jak 15 metrů vysoký vánoční strom s nezapomenutelnou podívanou. Příchozí také může potěšit pohled na expozici ledových soch.

Dyker Heights v New Yorku, NY

Vánoční strom v Rockefellerově centru na Manhattanu, o který se stará Brooklynská čtvrť už od 80. let minulého století, je světoznámou turistickou atrakcí ve městě New York. Každý rok se na tento strom přichází podívat více jak 100 tisíc lidí. Návštěvníci si mohou prohlédnout místní výzdobu samostatně, nebo, pokud mají zájem, tak si dokonce mohou objednat průvodce, který jim sdělí informace o historii daného místa a tradicích.

Botanické zahrady v Denveru, Colorado

Vánoční ozdoby v Botanické zahradě v Denveru patří mezi vyhlášenou sváteční atrakci ve státě Colorado. Kromě stacionárních světel, jsou v zahradách nainstalována také interaktivní představení, kterých se mohou zúčastnit i návštěvníci.

PODÍVEJTE SE NA ZAJÍMAVOU VÁNOČNÍ VÝZDOBU V AMERICKÝCH MĚSTECH:

Nejčtenější články