Close search

Extrovert a introvert mohou být ideálním párem: Čím se mohou protiklady obohatit?

unsplash.com Zdroj: unsplash.com

Nejvíce si spolu prý rozumí lidé, kteří mají společné zájmy a cíle. V některých případech tomu ale tak není. Protiklady se mnohdy skvěle doplňují a mohou být nerozlučnou dvojicí.

1. Obohacení o nepředvídatelné zážitky

Extrovert a introvert vidí svět zcela jinak. Extroverta dobíjí dění kolem, miluje společnost a neustále hledá nové a nové podněty. Je impulzivní a ve vztahu se stará o navazováním nových přátelství. Vnáší do vztahu odvážnější nápady. Zbožňuje společenské akce, koncerty a spontánnost.

Introvert sleduje věci zpovzdálí a vše si nejprve srovná v hlavě. Rád si drží od dění kolem sebe odstup. Upřednostňuje poklidnější formu společného trávení času, jako jsou třeba romantické večeře nebo sledování filmu z postele.

2. Učí se od sebe

Extroverti se rádi nechávají unášet davem a hlavně bez rozmyšlení konají. Oproti introvertům, kteří všechno nejdříve několikrát promyslí. Extroverti tak pomáhají svým uzavřeným protějškům překročit zónu konformity a strachu a dodat jim potřebnou kuráž. Ale i extroverti někdy potřebují udělat krok vzad a jejich zdrženlivé protějšky jim s tím mohou pomoct. Extroverti se uklidní, utřídí své myšlenky a naučí se dělat důležitá rozhodnutí s rozvahou. Výhra je tedy na obou stranách.

3. Skvěle se doplňují

Oba si mají co nabídnout. Introverti mívají tendence své úspěchy zlehčovat a podceňovat se. Pokud naleznou oporu v extrovertním protějšku, budou svůj talent dále rozvíjet a více si věřit.

Extroverti zase mívají v hlavě chaos a skáčou od jednoho k druhém. Chybí jim odstup. Introvertní partneři je mohou naučit racionálně myslet a nalézt nejlepší řešení.

Je tedy jasné, že introvert a extrovert mohou při vzájemném pochopení tvořit silný pár. Stačí jen přijmout přednosti a slabosti toho druhého. A rozhodně nebudou litovat.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu