Close search

Eurosport zařadil do programu speciální pořady před startem olympijských her v Tokiu

Eurosport Zdroj: Eurosport

Už méně než sto dnů zbývá do startu Letních olympijských her 2020 v Tokiu. Discovery a Eurosport odstartovaly tento týden seriál původních originálních pořadů s olympijskými tématy a zároveň představili hymnu, která bude soundtrackem olympijského léta.

Vyprávění úchvatných sportovních příběhů, inovativní obsah a bezkonkurenční analýzy světově známých expertů, takové budou olympijské zkušenosti na platformách Eurosportu.

Na evropských trzích se Eurosport stane domovem olympijských her. Diváci uvidí každý okamžik her, každou vybojovanou medaili a všechny sportovní hrdiny živě, nebo na vyžádání. Fanoušci tak budou mít příležitost vytvořit si z olympijských her vlastní osobní zážitek.

Díky lokalizovanému pokrytí her ze strany Discovery budou fanoušci svým národním hrdinům blíže než kdykoli předtím.

Andrew Georgiou, President, Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing Services: „Nic nespojuje svět tak, jako olympijské hry. Protože všechny naše komunity hledají světlo na konci tunelu, hry tohoto léta slibují, že budou jednou z kulturně nejvýznamnějších událostí a budou představovat tolik potřebnou oslavu lidskosti a globální soudržnosti.

Cesta, po které to vše přivádíme k životu, je vyprávění nejdůležitějších příběhů v posledních měsících před zahájením olympijských her. A to prostřednictvím našich exkluzivních pořadů, které pomohou divákům přiblížit se k jejich sportovním hrdinům. Eurosport bude jediným místem, kde bude možné sledovat každý okamžik OH jako součást nejkomplexnějšího zážitku z olympijských her v historii.“

Série olympijských dokumentů na Eurosportu

Již v únoru byla odstartována série krátkých filmů Trailblazers, která představuje největší sportovní legendy a jejich epické příběhy, ve kterých vystoupily daleko za hranice sportovního světa.

Head to Head nabídne divákům srovnání některých z největších sportovních ikon různých olympijských období. Osmidílná série představí mj. tenisové ikony Steffi Grafovou a Serenu Williamsovou, dvojici běžců na střední vzdálenosti – Mo Farah vs Haile Gebrselassie a legendární sedmibojařky Jackie Joynerovou-Kerseeovou a Jessicu Ennisovou-Hillovou.

Olympic Stories je další originální série Eurosportu a přiblíží některé z ikonických momentů, které se vryly do olympijské historie. Experti Eurosportu cestují po celém světě, aby hovořili s největšími hvězdami sportovního nebe a vzpomínali na jejich nejúžasnější příběhy. „Big in Japan“ nás vrací zpět do Japonska v roce 1964, do olympijských her, na které se vzpomíná jako na „dokonalé hry“.

Třetí pořad Essential Olympic Stories presented by Bridgestone zažije premiéru 18. května. Představí některé z nezapomenutelných hrdinů olympijské historie – Michaela Phelpse, Dawna Frasera, Muhammada Aliho a Nadiu Comaneciovou.

Nová hymna pro novou éru

Složená exkluzivně pro Discovery. Oscarový skladatel Steven Price – známý mj. prací pro filmy Pán prstenů a Sebevražedný oddíl – spolupracoval na nahrávání čtyřminutové hymny v kultovním Abbey Road Studios s London Symphony Orchestra, uznávaným jako jeden z nejlepších světových soundtrackových orchestrů.

Nová hymna poháněná perkusemi ilustruje všechny emoce a okamžiky, které sportovci a fanoušci na cestě ke hrám zažijí. Klavírní segment, který otevírá hudební skladbu, je synonymem očekávání olympijských her, poté se tempo hymny zrychluje a postupně přechází do crescenda, které představuje začátek her.

„Klidná“ část hymny byla poprvé použita v 60sekundovém spotu připraveném ke 100 dnům zbývajícím do zahájení OH. Odpovídá myšlence, že pro každého olympionika začínají právě nyní závěrečné přípravy na jeho olympijské cestě. Klipy z omračující skladby uslyší fanoušci na úvod i závěr všech olympijských programů na platformách Eurosportu před začátkem OH i během nich. Hymna bude symbolem olympijských her na Eurosportu, bude používána i během Zimních olympijských her v Pekingu 2022 a Letních olympijských her v Paříži 2024.

Steven Price, který získal Oscara za práci na filmu Gravity, o hymně říká: „Začátek je o energii a vzrušení z olympiády, trochu tajemství, máme v ní cestu sportovce, ten tichý malý okamžik, kdy vnímáte, jak se připravuje na své velké chvíle. Takže to bylo o nalezení všech těchto témat a jejich spojení dohromady do čtyřminutového kusu, bylo to o dobrodružství pokusit se vyprávět příběh na velmi malém prostoru, ale v měřítku, které byste použili ve filmu.“

Nejčtenější články