Close search

Etiketa 21. století: Nezbytná pravidla pro přežití v této uspěchané době

pixabay.com Zdroj: pixabay.com

Digitální doba, stále nové komunikační prvky, rychlost. Doba, ve které jsme stále online, komunikujeme nepřetržitě a víme, co se děje na druhém konci světa. Nejen tyto aspekty dokáží měnit (ne)psaná pravidla etikety. Co by zahrnovala příručka etikety pro novou dekádu?

Srdíčka, jednorožci, objetí, pláč i sport. V dnešní době je možné komunikovat skrze smajlíky tak jednoduchým způsobem, že za chvíli nebudeme muset datlovat písmenka. Nezapomínejte ale, že emoji do formální konverzace nepatří. Ať už se jedná o SMS, pracovní e-mail či zprávy v interní konverzaci na pracovišti. Přehnané používání emoji vyvolává dojem nevyspělého puberťáka, kterému byl poprvé svěřen do rukou telefon.

Dochvilnost nikdy nevyjde z módy

Zamysleli jste se někdy nad tím, že jedním z důvodů, proč chodíme pozdě, je ten zázračný mobilní telefon? Vědomí skutečnosti, že dané osobě můžeme dát kdykoliv vědět, že se možná zpozdím, nám dává mnohem větší prostor pro pozdní příchod. V minulosti byste na nikoho nečekali déle jak deset minut, no ne? Snažme se chodit na čas a výmluvy typu, že mi zase ujel autobus před nosem, nechte v roce 2019.

O vaší speciální gluten-free vegan dietě nemusí vědět celý stůl

Frutariáni, vegani, vegetariáni, bezlepkoví, flexitariáni a další přívlastky, ze kterých se každému hostiteli zježí vlasy na hlavě. Ano, každý máme právo volby (nejen) toho, co do svého těla vložíme. Zároveň to nemusí nutně znamenat, že ostatní jedinci, kteří nevyznávají tytéž stravovací návyky, musí mít u stolu přednášku o tom, proč je daný stravovací směr ten nejlepší.

JAKÉ DALŠÍ ZÁSADY BY MĚLY BÝT BĚHEM STOLOVÁNÍ DODRŽOVÁNY? POKRAČUJTE VE ČTENÍ VE FOTOGALERII:

 

 

 

 

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu