Close search

Éra ochucených klasických cigaret končí: Na mentolku můžete zapomenout!

Vype ePen Zdroj: Vype ePen

20. května zmizí z pultů českých trafik ochucené cigarety. Jedná se o reakci na novou legislativu, která uzavře kruh stahování ochuceného cigaretového tabáku z prodeje úplně. Pokud tedy máte rádi takzvané "klikačky" nebo mentolové cigarety, pak se začněte rozhlížet po moderních alternativách kouření. Nejen, že na ně se zákaz nevztahuje, ale jsou navíc uživatelsky příjemnější.

Elektronické cigarety

Elektronické cigarety jsou zařízení napájená z baterie, v nichž se zahřívá tekutina a tím vzniká pára, která se vdechuje. Protože v elektronických cigaretách nedochází k hoření, obsahuje pára významně nižší množství škodlivin, než se nachází v kouři vznikajícím při hoření tabáku. Jedná se tedy o jednu indicii, která naznačuje, že elektronické cigarety vykazují oproti tradičním cigaretám potenciálně méně rizikové vlastnosti.

Zahřívaný tabák

Stejně je tomu i u zahřívaného tabáku. U přístroje glo, který na rozdíl od klasických cigaret při užívání nehoří, se pouze tabák zahřívá na 240 až 300 stupňů. Vzniká tak aerosol, který člověk vdechuje. Zkušenost je velmi podobná kouření, ovšem s potenciálně nižšími zdravotními riziky a navíc bez obtěžujícího kouře, popela a zápachu.

Zákaz

Zákaz se totiž nevztahuje na všechny tabákové výrobky a prozatím ponechává stranou veškeré elektronické cigarety, nahřívaný tabák či nikotinové sáčky. Tudíž je jasné, že se výrobci přehání, kdo poskytne uživatelům širší a kvalitnější nabídku.

Nabídka

Náplně do elektronických cigaret, zařízení na zahřívaný tabák i ten určený k orálnímu užití, najdeme v trafikách a tabákových speciálkách již nějakou dobu, a to v poměrně širokém výběru, kterému oblíbený mentol či ovocné příchutě dominují.

Vype ePen

Portfolio

Pozadu nechtěl zůstat ani velikán British American Tobacco, tudíž jako první firma na českém trhu zkompletovala své portfolio tabákových alternativ. Kromě zařízení na zahřívaný tabák glo, díky němuž lze užívat chutě mentolu v click náplních a po beztabákové variaci skandinávského snusu v podobě nikotinových sáčků LYFT, přichází nyní s další novinkou – elektronickou cigaretou Vype ePen 3.

Příchutě

Na českém trhu jsou náplně do Vype ePen 3 dostupné v sedmi chuťových variantách. Nechybí příchutě máty, vanilky, tabáku, manga, či lesních plodů, vybere si tedy opravdu každý. Všechny ingredience používané v náplních pro Vype navíc prošly detailním zkoumáním týmem toxikologů a byly certifikovány pro použití v elektronické cigaretě.

Oblibu

Do jaké míry si novinkové produkty s příchutí mentolu stávající uživatelé klasických cigaret oblíbí, ukáže čas. Vycházíme-li ale ze statistik, které potvrzují oblíbenost mentolových cigaret u českých kuřáků, mají velkou šanci na trhu uspět. Už teď se stačí dívat kolem sebe na ulicích a vidíte, že málokdo drží v ruce konvenční cigaretu, ale většina lidí přechází na její modernější a potenciálně zdravější alternativu.

Nejčtenější články