Close search

Energii vám nedodá jen káva: 5 zdravých způsobů, jak nahradit kofein

unsplash.com Zdroj: unsplash.com

Nespočet lidí je po ránu závislých na kávě. Málokdo ví, že energii nemusíme získávat jen z kofeinu, ale je několik dalších způsobů, jak se cítit svěží a fit. Nemusíme snad ani dodávat, že mnohem zdravějších způsobů...

Buďte zdraví s Matchou

Matcha je japonský mletý čaj, který se zpracovává ze speciálního zeleného čaje. Pěstuje už tradičně více než 800 let. Používá se zejména při zenových buddhistických ceremoniích. Poslední dobou se ale rozmohly nejrůznější produkty i u nás. Ochutnat můžete Matcha zmrzlinu, Matcha dorty nebo i kávu, která ale neobsahuje kofein, ale povzbudí vás, jako kdyby ho obsahovala. 

Jóga bodne po ránu 

Energii vám nemusí dodat jen potravina nebo nápoj, ale i pravidelný pohyb. Kdo nezkusí, nepochopí, že ranní jóga dělá skutečně zázraky. Nejhorší na tom je, se donutit vstát ještě dřív, než musíte do práce. Jakmile to ale dokážete, nebudete litovat. Jóga vás nabije energií na celý den.

Sladké vás posílí

Pravda, jíst pravidelně sladké ve velkém množství není nic zdravého, ale v malém množství to není nic škodlivého. Sníst denně kousek čokolády vás určitě nezabije. Sladké vám může nejen spravit nervy, ale právě i dodat dostatek energie po celý den.

Snídaně jako základ dne

Hlavním jídlem se sice nazývá zejména oběd nebo večeře. Ve skutečnosti je to ale snídaně, která vás ráno nakopne. Odborníci radí, že mezi prvním jídlem dne by neměl chybět jogurt, ale i ovoce, které se má konzumovat především dopoledne. Na odpoledne si nechejte zeleninu. Pokud jste zvyklí sáhnout po pečivu, zvolte třeba kváskový chléb. Vydatná snídaně dělá zázraky. 

Pořiďte si mixér 

Dobře na těle i na duši vám udělá smoothie prakticky kdykoli během dne. Ideální se si pořídit přístroj, který vám ovoce a zeleninu perfektně umixuje. K nákupu obvykle dostanete i příslušnou nádobu na přenos do práce. Po jednom smoothie budete mít energie více než po deseti kafích. 

Nejčtenější články