Close search

Emilia Clarke ze seriálu Hra o trůny se při natáčení odmítala obnažovat před kamerou

HBO Zdroj: HBO

Britská herečka Emilia Clarke, kterou proslavila role Daenerys v legendárním seriálu Hra o trůny, se v nedávném rozhovoru svěřila, jakým způsobem bojovala proti odhalování svého těla před kamerou. Herečka uvedla, že v některých chvílích se nebála být už skutečně tvrdá a s režií se tak dostávala do velkých konfliktů.

Celosvětově proslulý seriál Hra o trůny letos v létě definitivně skončil a příznivci této televizní tvorby se nyní dozvídají zajímavé skutečnosti z natáčení i ze života svých oblíbených herců, které dříve mnozí z nich skrývali. Během vysílání poslední řady se herečka Emilia Clarke, představitelka Daenerys, veřejnosti velmi otevřela ohledně svého zdravotního stavu, kdy trpěla velkými problémy a musela podstoupit několik náročných operací. V nedávném rozhovoru pro pořad dostupný na kanálu YouTube, Armchair Expert, se Clarke zaměřila na jiné a celkem citlivé téma ohledně natáčení seriálu Hra o trůny. Britská herečka uvedla, že se několikrát dostala do ostrého konfliktu s tvůrci seriálu kvůli své nahotě před kamerou.

Problémy s nahotou

Vzhledem k tomu, že seriál Hra o trůny proslul velkým množstvím převážně ženské nahoty, Clarke uvedla, že měla v tomto ohledu někdy problém se před kamerou obnažit. Představitelka Daenerys v rozhovoru sdělila, že během natáčení první řady seriálu se jako začínající herečka bez pracovních zkušeností bála jakkoliv tvůrcům vzdorovat. Clarke se svěřila, že před natáčením obnažené scény se mohla schovat na toaletách a plakat, později se ale vždy dala dohromady a šla se v plné kráse postavit před kameru.

Konflikty s vedením

Clarke také velmi ocenila profesionální přístup svého hereckého kolegy, Jasona Momoa, který v seriálu ztvárnil Khala Drogo, manžela Daenerys Targaryen. Právě s ním měla mladá herečka natáčet několik odvážných scén a podle Clarke jí Momoa vzal pod svá křídla a učil jí, co si od tvůrců seriálu už nesmí jako profesionální herečka nechat líbit.

Emila také uvedla, že s postupem času a s růstem své popularity se stala odvážnější a dokázala tvůrcům dát jasně najevo, kdy nahotu ve scéně považuje za přebytečnou a kdy už obnažené scény hrát nebude. A když se jí údajně snažili přesvědčit, že by svým přístupem zklamala fanoušky, nebála se jim Clarke už zcela otevřeně říci, co si o jejich přístupu k nahotě myslí a podle britské herečky nejednou došlo na velmi ostrá slova.

Hvězda seriálu se i nadále věnuje herectví a brzy se v kinech objeví v nové vánoční komedii Last Christmas.

PODÍVEJTE SE NA EMILII CLARKE DO NAŠÍ FOTOGALERIE:

Nejčtenější články