Close search

Elon Musk prodal své luxusní sídlo: Miliardář totiž prý nemá žádnou hotovost

Wikimedia Zdroj: Wikimedia

Miliardář a podnikatel Elon Musk, který založil kosmickou společnost SpaceX a je nyní šéfem automobilky Tesla, na tom údajně není dobře s hotovostí. Musk se dokonce rozhodl prodat svůj dům ve městě Los Angeles za 4 miliony dolarů (90 milionů korun). V okolí tohoto kalifornského města má ale i další luxusní nemovitosti.

Musk, jehož celkové jmění agentura Bloomberg odhaduje okolo 23,7 miliard dolarů (533 miliard korun), nyní údajně nemá dostatek hotovosti. Tuto informaci uvedl jeho právník kvůli soudnímu řízení a sám Musk se rozhodl prodat jednu ze svých nemovitostí v okolí známého amerického města Los Angeles.

Avšak jako většina úspěšných amerických podnikatelů vlastní i Musk více než jednu luxusní nemovitost na území USA. Pouze v okolí Los Angeles by podle serveru Business Insider měl Musk vlastnit hned několik drahých sídel.

Luxusní sídla v Bel Air

Musk například vlastní luxusní sídlo v drahé oblasti Bel Air, které si pořídil v roce 2012. Se svými pěti syny ale v tomto domě žil už od roku 2010, když si dům pronajímal. Nemovitost se sedmi ložnicemi, bazénem a tenisovým kurtem ho vyšla na 17 milionů dolarů (383 milionů korun).

Dalším domem v bezprostřední blízkosti sídla v Bel Air, který patří Muskovi, je ranč. Ten si miliardář pořídil v roce 2013 za 6,75 milionu dolarů (152 milionu korun). V tomto domě žil přes 30 let Muskův oblíbený herec Gene Wilder. Nyní podnikatel tento dům používá jako soukromou školu pro své děti.

Podnikatel si v roce 2016 pořídil sídlo opět v luxusní čtvrti Bel Air, která se nachází v blízkosti Los Angeles za 24,25 milionu dolarů (546 milionu korun). O této nemovitosti není moc dostupných informací. Ví se jenom, že si Musk dům koupil ještě ve chvíli, kdy se stavěl.

Co je na prodej?

Musk se ale nedávno rozhodl prodat svůj dům ve městě Brentwood v Kalifornii. Podnikatel si toto sídlo pořídil v roce 2014 s cenou okolo 3,7 milionu dolarů (83 milionů korun). Nyní ale dům ve tvaru bumerangu, který je dobře chráněn a má i vlastní bazén, prodal za 4 miliony dolarů (90 milionů korun). Toto sídlo kdysi pořídil pro svoji bývalou manželku Talulah Riley.

Jak vypadají luxusní sídla Elona Muska? PODÍVEJTE SE DO FOTOGALERIE:

Nejčtenější články