Close search

Elon Musk a NASA pošlou do vesmíru Toma Cruise. Společně natočí unikátní film

Wikimedia Commons/Steve Jurvetson, CC BY/Gage Skidmore, CC BY-SA Zdroj: Wikimedia Commons/Steve Jurvetson, CC BY/Gage Skidmore, CC BY-SA

Elon Musk už do vesmíru poslal svou starší Teslu Roadster a teď se chystá na opravdu velké sousto. Spolu s NASA tam natočí snímek, v němž si hlavní roli pravděpodobně zahraje Tom Cruise.

Slavný herec už má jisté zkušenosti se žánrem sci-fi. Se Stevenem Spielbergem natočil špičkové filmy Minority Report (2002) a Válka světů (2005). Ve filmografii má také výtečnou futuristickou válečnou podívanou Na hraně zítřka (2014).

To všechno se točilo s vydatnou pomocí počítačových triků. Těm ale, zdá se, teď odzvonilo.

Nezastavitelný Cruise

Sedmapadesátiletý herec je známý i díky tomu, že ve svých filmech neváhá kaskadérské kousky točit sám. Sice to prohlubuje vrásky pojišťovnám a produkcím, ale tato poctivost přidává něco navíc.

Je vidět, že to není jenom pro efekt. Když si na natáčení Mission: Impossible - Fallout (2018) zlomil kotník po skoku z jedné budovy na druhou, pokračoval v běhu dál, aby nepokazil záběr. Je to prostě nezastavitelný dříč.

A míří pořád výš. Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011) točil na nejvyšším mrakodrapu světa, dubajském Burdž Chalíf, který má 828 metrů. Pro Mission: Impossible - Fallout si vyzkoušel tzv. HALO seskok, při němž vyskočil z letadla ve výšce 8 kilometrů. Jde o kousek až dosud vyhrazen příslušníkům speciálních sil, kteří chtějí co nejdéle utajit svoji přítomnost před nepřítelem. Vyžaduje si to speciální trénink a speciální vybavení, aby člověk nezemřel ještě v průběhu pádu.

Jenže, říkejte před Tomem Cruisem, že si něco vyžaduje speciální přípravu a pro běžného člověka je to nemožné...

Tom, Elon a NASA

A když se člověk se zálibou v posouvání hranic setká s Elonem Muskem, jehož hlava také netráví moc času na zemi, může z toho vzniknout zajímavý projekt.

Podle portálu Deadline.com teď společně s NASA připravují film, který by se měl natáčet přímo ve vesmíru. A nepůjde o dokument.

Je to zatím jen ve stadiu příprav, ale když se Cruise do něčeho zakousne, může snílka Muska pohnat kupředu. Něco nám říká, že si herec už pomalu začíná zvykat na stav beztíže.

Na některé kaskadérské kousky Toma Cruise se můžete podívat do GALERIE:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu