Close search

Ella Woodward: Žena s vzácnou nemocí, která svými jídly ovlivnila miliony lidí

instagram.com/deliciouslyella Zdroj: instagram.com/deliciouslyella

Patří mezi nejvlivnější bloggerky Evropy, vydává úspěšné kuchařky a její gurmánské výtvory sledují na sociálních sítích miliony lidí. Seznamte se s Ellou Woodward - ženou, jejíž kariéru paradoxně nastartovala vrozená vzácná nemoc! Překonala ji a dnes je inspirací pro ty, kteří bojují s podobným zdravotním prokletím.

 

Během vysoké školy, kdy by měl být člověk plný života, se Elle zhroutil svět. Lékaři jí po dlouhém pátrání diagnostikovali poruchu autonomního nervového systému, který řídí všechny funkce v těle. Nemohla nic dělat, většinu času trávila na lůžku, brala mnoho léků... Můj stav se ale vůbec nezlepšoval,“ tvrdí.

Pak ale na internetu narazila na ženu, která o sobě tvrdila, že se změnou stravy vyléčila z rakoviny. Ella, byť plná pochybností, se rozhodla, že i ona zkusí vzít život do vlastních rukou. Ze dne na den se z ní stal bezlepkový vegan. Zpočátku vůbec nevěděla, co má jíst, takže se její menu skládalo jen z pár jídel, ke kterým postupem času začala přidávat další a další potraviny. Vytvořila si vlastní speciální jídelníček. Můj zdravotní stav se postupně začal zlepšovat, navracela se mi energie a dokonce jsem po dvou letech mohla vysadit všechny léky,“ říká.

Svůj jídelníček a zdravé recepty začala v roce 2012 zveřejňovat na svém blogu Deliciously Ella (v překladu Lahodně s Ellou). O pár let později jí vyšly první kuchařky, které šly doslova na dračku.

Když člověk onemocní, často mu je doporučena dieta. Ella není zastáncem toho, že všichni okamžitě musejí přejít na dietu, kterou doporučuje. Říká ale, že stačí nahradit pouze pár jídel v jídelníčku a až poté pozvolna zařazovat její chutná jídla.

Obdiv i kritika

Její blog, stránky na sociálních sítích i videa mají miliony čtenářů a diváků. Bistra, která provozuje s manželem, jsou plná zákazníků. Kromě nadšených reakcí se však objevují i kritické hlasy - před lety byla nazvána ženou, jejíž zdravá jídla a celý příběh kolem nich je jen marketingovou vábničkou...

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA ŽENU, JEJÍŽ POKRMY UCHVÁTILY MILIONY LIDÍ!

Nejčtenější články