Close search

Ekologický ráj Pumpkin Island hledá majitele: Před šedesáti lety ho prohráli v kartách, nyní je na trhu za 400 milionů

Pumpkin Island Zdroj: Pumpkin Island

Pumpkin Island patří mezi nejhezčí soukromé australské ostrovy. Je ekologickou oázou a v průběhu let na něm vznikl také menší rezort.

Přibližně 6 hektarů zabírá ostrov u Queenslandu, který patří mezi nejzajímavější místa australského pobřeží.

Byl první uhlíkově neutrální ostrov v Austrálii a drží spoustu certifikátů a ocenění za eko friendly přístup.

Eko ostrov

Pumpkin Island je jen 30 minut jízdy lodí od Queenslandu, co je stát na severovýchodě Austrálie. Momentálně patří manželům Wayneovi a Laureth Rumbleovým, kteří se sem uchýlili před pandemií COVID-19.

Bylo to ideální místo, kde strávit izolaci. Je odlehlé, soukromé a přesto máte naprostou svobodu pohybu venku. Naše děti si hrály na pláži a život plynul normálně, dokud jsme si nepustili zprávy,“ řekl pár CNN Travel.

Luxusní ostrov je známý svým přístupem k trvalé udržitelnosti. Menší letovisko, které se na něm rozkládá, využívá obnovitelné zdroje energie, větrné i solární systémy. Zachytává také dešťovou vodu a filtruje ji na pitnou.

Šťastné karty

Rumbleovi ostrov koupili v roce 2003 za 909 000 dolarů (tehdy asi 25,6 milionu korun) a postupně z něj vybudovali výrazně ekologicky orientovaný koutek světa. Nyní se ale rozhodli přestěhovat blíž k Novému Zélandu, kde mají zbytek rodiny. Pumpkin Island se proto octl na trhu za 17 milionů dolarů (přibližně 400 milionů korun).

Ostrovy byl poprvé prodán v roce 1961. Roger Mason a jeho manželka Merle si ho zamilovali natolik, že ho chtěli koupit, jenže původní majitel Snigger Findlay, který tady provozoval ústřicovou farmu, o tom nechtěl ani slyšet. Roger ho vyzval na partičku pokeru, kterou vyhrál a Findlayovi zaplatil za ostrov 78 dolarů.

Masonovi si ho nenechali jenom pro sebe, v průběhu následujících tří let na něm vybudovali soukromý rezort. Ten je na ostrově dodnes, byť už modernější. Pět samostatných chatek pojme až 34 lidí, a k tomu jsou tady dva větší bungalovy. Hosty sem může dopravit loď, která je součástí vybavení, nebo vrtulník. Ten sice nepatří rezortu, je pro něj ale připravený heliport.

Na Pumpkin Island se můžete podívat do GALERIE:

Zdroje: 7news.com.au, cnn.com

Nejčtenější články