Close search

Dwayne Johnson vs. Kylie Jenner: Kdo je nejdražším influencerem na Instagramu?

Showpix.cz, Wikimedia Commons/VOGUE Taiwan, CC BY Zdroj: Showpix.cz, Wikimedia Commons/VOGUE Taiwan, CC BY

Dwayne Johnson je nejpracovitějším hercem současnosti, Kylie Jenner ovládá svět kosmetiky a sociální sítě. Na vrcholu nejlépe placených influencerů ale může stanout jenom jedno jméno.

Společnost Hopper HQ, která se věnuje marketingu na sociálních sítích, připravuje od roku 2017 přehled influencerů, jejichž posty na Instagramu jsou nejlépe placené.

V nejnovějším přehledu došlo k zajímavým změnám, na vrchol se prodral jeden nezastavitelný herec...

Dolary z Instagramu

V roce 2017 byla jedničkou zpěvačka Selena Gomez, která měla 122 milionů followerů a díky tomu si mohla za jeden komerční příspěvek naúčtovat 550 000 dolarů (tehdy asi 13 milionů korun). Rok na to sice její fanouškovská základna narostla o 16 milionů a hodnota jednoho postu stoupla na 800 000 dolarů (17 milionů korun), ale stejně spadla na druhé místo.

Na vrchol se totiž prodrala Kylie Jenner, která rok předtím byla čtvrtá s 95 miliony followerů a sumou 400 000 dolarů (9,3 milionu korun) za příspěvek. Dokázala se však monetizovat lépe než Selena Gomez. V roce 2018 se 110 miliony fanoušků inkasovala za jeden placený příspěvek rovný milion dolarů (21,3 milionu korun).

Loni prvenství obhájila s cifrou 140 milionů fanoušků a honorářem 1,26 milionu dolarů (36 milionů korun). Byl to pro ní obecně úspěšný rok, protože se podle magazínu Forbes rovněž stala nejmladší self-made miliardářkou. Letos je to trošku jinak, ztratila nejen titul miliardářky, ale také post nejvýdělečnější celebrity na Instagramu.

Dwayne Johnson jedničkou

Nestačilo mu, že se s 89,4 miliony dolarů (2 miliardy korun) stal nejlépe placeným hercem loňského roku, neuvěřitelná energie, kterou Dwayne Johnson věnuje sebeprezentaci, nesla ovoce také na Instagramu.

Z pohledu počtu followerů je až třetí a hodně daleko za prvním fotbalistou Cristianem Ronaldem, jehož 224 milionů fanoušků je rekordní cifra. Johnson jich má jenom 187, ale může si za jeden post vyfakturovat rovný milion dolarů (23,7 milionů korun). V mixu značek, které ho sponzorují, je americký brand oblečení Under Armour nebo Apple.

Kylie Jenner letos bere trochu méně, dostala se na úroveň 986 000 dolarů (23,3 milionů korun) a je tak druhá v žebříčku. Youtuber David Dobrik je na 57. příčce s 69 900 dolary (1,6 milionu korun) a zajímavostí je, že na konci první stovky jsou vedle sebe slavní kuchaři Gordon Ramsey a Jamie Oliver s přibližně 20 000 dolary (470 000 korun) za příspěvek.

Na desítku nejvýdělečnějších celebrit na Instagramu se můžete podívat do GALERIE:

Zdroj: hopperhq.com

Nejčtenější články