Close search

Dům zavražděného prezidenta Kennedyho je na prodej: Připravte si přes 100 milionů

Unsplash.com Zdroj: Unsplash.com

Přepychové sídlo slavného amerického prezidenta Johna F. Kennedyho nabídne novému majiteli, kromě významné části amerických dějin, také rozlehlé prostory i moderní design.

Bývalý americký prezident John F. Kennedy patří k nejslavnějších představitelům nejen americké, ale také globální politické scény. I když bylo jeho působení v úřadu krátké, zapsal se do dějin jako nejmladší prezident USA, výrazně bojoval za lidská a občanská práva, odstartoval nebývalý ekonomický rozmach země a zasadil se o americký vesmírný program, který vedl až k dobytí Měsíce. Když v roce 1963 přišel o život při atentátu v Dallasu, jeho žena Jackie Kennedy s ním byla do posledních chvil. Při střelbě totiž seděla vedle něj v otevřeném autě.

Okouzlující prezident

John F. Kennedy se proslavil nebývalým šarmem, ale také tím, že i když byl ženatý s půvabnou a okouzlující Jackie, měl mnoho mimomanželských románků. Údajně se dokonce velice sblížil s hollywoodskou legendou Marilyn Monroe.

Na začátku politické kariéry žil Kennedy se svojí sestrou Eunice v nyní prodávané rozlehlé rezidenci, která se nachází v historické čtvrti Georgetown, vyhlášené jedinečnou atmosférou, množstvím útulných restaurací a kaváren. Pobývali zde v letech 1949 a 1951. Průměrná hodnota nemovitostí v této oblasti se dnes odhaduje na 1,4 milionů dolarů (31,5 milionu korun), takže bývalý prezidentův dům má skutečně vysokou cenu. Je totiž na prodej za 4,7 milionu dolarů (106 milionů korun).

Politická rezidence

Stavba starší více jak 220 let novému majiteli poskytne veškeré pohodlí a nabídne mnoho moderních vymožeností. Prošla nákladnou rekonstrukcí a i když odpovídá trendům dnešní doby, architekti a designéři museli dodržovat velmi přísná pravidla a zachovat její historický význam.

Sídlo se může pochlubit rozlohou přes 400 metrů čtverečních, novému majiteli také nabídne tři prostorné ložnice a několik koupelen. Má moderně vybavenou kuchyni, velkou oddělenou jídelnu, ze které je možné projít na vlastní terasu se zahradou a venkovním posezením. Je zde hned několik krbů a působivá dřevěná knihovna. Novým majitelům tak dokáže nabídnout pohodlí v obklopení slavných amerických historických událostí.

NA SÍDLO, KDE ŽIL JOHN F. KENNEDY, SE MŮŽETE PODÍVAT V GALERII:

Nejčtenější články