Close search

Dům, ve kterém vraždila Mansonova sekta, je na prodej. Zájem je obrovský

Redfin Zdroj: Redfin

Dům, v němž vraždil gang nechvalně proslulého fanatika Charlese Mansona, je nyní na prodej. A údajně se mezi zájemci těší obrovské popularitě. Od krásné nemovitosti je totiž nedokáže odstrašit ani tragická historie.

Na americký realitní trh se dostala nemovitost, ve které byli v roce 1969 zavražděni manželé Leno a Rosemary LaBianca členy tzv. Mansonovy rodiny. Příslušníci této sekty se snažili rozpoutat rasovou válku zabíjením bohatých členů společnosti.

Jejich fanatickému řádění bohužel padli za oběť i další lidé jako herečka Sharon Tate, která byla tehdy manželkou režiséra Romana Polanského. Mladou ženu, která byla v osmém měsíci těhotenství, zavraždili v jejím domě stejně jako její přátele. Dům Polanského, kde došlo k tragédii, byl ale již zbourán.

Tragédie není problém

Nemovitost LaBiancových, která je nyní na prodej, se nachází v jedné z nejkrásnějších losangeleských čtvrtí Los Feliz. A realitní agent, který má prodej na starost, pro server Business Insider uvedl, že o dům je skutečně obrovský zájem. Lidé, kteří by si dům chtěli za 1,98 milionů dolarů (v přepočtu 44,5 milionů korun) prohlédnout, prý dokonce do realitní kanceláře posílají potvrzení od banky, že peníze na koupi opravdu mají a že jejich zájem je skutečný.

Ukazuje se, že tragická historie domu zájemce neodrazuje a podle realitního makléře je k tomu dobrý důvod. Tato nemovitost je údajně velmi zajímavou a výhodnou investicí. Dům, který byl vybudován v roce 1920, má dvě ložnice a svým budoucím majitelům nabídne také krásné výhledy na město Los Angeles.

Osudná noc

V osudnou noc se do domu Lena a Rosemary LaBiancových na Wawerly Drive 3301 vloupal Manson se společníky. Manžele probudili, svázali, okradli a nakonec zavraždili nožem. Na Lenovo břicho vyřezali nápis WAR (válka), stěny domu popsali nápisy DEATH TO PIGS (smrt prasatům) apod., což mělo podpořit verzi rituální vraždy.

Domy s příběhy

Nemovitost, v níž došlo k vraždě LaBiancových, však není jediným domem na prodej, který má neobvyklou a vyzývavou minulost. Realitní makléři se již delší dobu snaží prodat také Neverland, ve kterém žil popový král Michael Jackson, a také luxusní nemovitost známou z  legendárního filmu Kmotr. Tento honosný dům se prodává za neuvěřitelných 135 milionů dolarů (3,037 miliardy korun).

PODÍVEJTE SE DO GALERIE (NEJEN) NA DŮM, V NĚMŽ VRAŽDILA SEKTA CHARLESE MANSONA!

Nejčtenější články