Close search

Dům, kde vyrůstal Donald Trump, je na prodej: Sídlo může patřit i imigrantům

wikimedia Zdroj: wikimedia

Dům, ve kterém vyrůstal nynější americký prezident Donald Trump, je na prodej. Newyorské sídlo, kde žil Trump jako malý chlapec (do čtyř let) se svojí rodinou, si mohl libovolný zájemce koupit v listopadové aukci. Ale zdá se, že o toto sídlo není velký zájem, jelikož nemovitost se během aukce prodat nepodařilo.

I americký prezident Donald Trump, kterému je nyní 73 let, byl kdysi malým dítětem. Se svojí rodinou žil v americkém městě New York a nyní se na tamní realitní trh dostala nemovitost, která by mohla přilákat jak příznivce, tak i odpůrce prezidenta. Na prodej je totiž sídlo, které Trump obýval se svými příbuznými do věku čtyř let.

Neúspěšná aukce

Nemovitost ke koupi nabízí realitní společnost Paramount Realty USA a původně za ni požadovali  2,9 milionů dolarů (65,25 milionu korun). Později se ale rozhodli dům vydražit v listopadové aukci. Bohužel plán prodeje jim nevyšel, jelikož nabídky nedosáhly ani na nejnižší požadovanou cenu.

Muzeum nebo dům pro imigranty

Je zajímavé, že tak dům, ve kterém kdysi vyrůstal sám prezident a realitní magnát, nemůže najít vhodného kupce. Podle realitních makléřů, se ale uskutečnily některé crowdfundingové akce, které se snaží vybrat dostatek peněz, aby si dům pořídily. Údajně pak z nemovitosti chtějí udělat domov pro veterány, nebo muzeum, nebo jej dokonce darovat nějaké rodině imigrantů.

Letos v září dokonce vznikla i veřejná finanční sbírka, která si dala za úkol vybrat peníze na koupi domu a jeho následné zbourání. Této sbírce se ale moc nedaří a zatím se organizátorům nepodařilo vybrat žádné finance.

Rodinný dům

Dům, ve kterém vyrůstal americký prezident se nachází v newyorské čtvrti s názvem Jamaica Estates, což je přibližně čtyřicet minut jízdy od Trumpova honosného sídla v Trump Tower.

Sídlo postavil v roce 1940 prezidentův otec, Fred Trump. Dům, který má více jak 230 čtverečních metrů, novým majitelům nabídne pět ložnic, plně zrekonstruovaný sklep a příjezdovou cestu, na které může parkovat až pět automobilů. Samozřejmostí je i garáž pro dva vozy.

I když je interiér domu staršího data a zcela jistě bude potřebovat určité úpravy, neměl dům dříve problémy najít nového majitele. V roce 2017 jej koupil jeho nynější vlastník za 2,14 milionu dolarů (48,15 milionu korun).

NA FOTOGRAFIE INTERIÉRU DOMU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu