Close search

Doba singles: Proč bývají dnešní třicátnice dlouhodobě bez partnera?

Facebook Zdroj: Facebook

To, co bylo ještě v době před dvaceti lety nemyslitelné, je dnes běžná praxe. Ženy, ale i muži v období střední dospělosti bývají dlouhodobě sami a některým to tak vyhovuje. Důvodů, proč mladé ženy odkládají vstup do manželství a zakládání rodiny, je spousta. Vybrali jsme pro vás 4 nejčastější.

1. Kariéra jako smysl života

Mnoho žen, hlavně těch, co studovaly vysokou školu, se v období kolem třicátého roku chtějí soustředit na kariéru. Odpadly jim problémy s financemi, staly se nezávislými na rodičích a tento stav si chtějí ještě několik let uchovat. Na rozdíl jejich rodičů vidí smysl a naplnění života v práci, která je baví. Mateřské pudy si proto ani nepřipouští a přehlíží je.

2. Vysoké nároky na partnera

Velké množství žen si prošlo do třicátého roku života množstvím vztahů, které vždy po nějaké době ztroskotaly. Proto už v pravou lásku přestávají věřit. Cítí, že muž, se kterým by chtěly založit rodinu musí mít ty a ty předpoklady, a proto potenciální partnery odmítají s tím, že nesplňují body, které od muže očekávají. Zkrátka čekají na svého vysněného prince. Někdy můžou čekat i hodně dlouho.

3. Špatné vzorce z rodiny

Dívky, pocházející z rozvrácených rodin se jednoduše bojí, že dopadnou jako jejich matky – osamělé a bez partnera. Mají v sobě hluboce zakořeněné, že manželství ani jinak, než katastrofou skončit nemůže. Proto se odmítají vázat na jednoho člověka. Neuvědomují si ale, že jsou tímto postojem samy proti sobě.

4. Biologické hodiny prostě netikají

Existují i ženy, kterým single život nadmíru vyhovuje. Mají své bydlení, práci a nechtějí na tom nic měnit. Hodně cestují, mají svobodu, nemusí uklízet poházené ponožky a složitě o víkendech vyvařovat. Výhody single života si zkrátka užívají. Jen palčivé dotazování ze strany rodičů a babiček jim lezou krkem.

Nejčtenější články