Close search

Do tanečních s Bridgertonovými aneb Jak slavný seriál mění svět tance

se souhlasem Netflix Zdroj: se souhlasem Netflix

Bridgertonovi jsou nejen mimořádně úspěšný seriál Netflixu, ale promlouvají také do reálného světa. Podle BBC totiž přibývá lidí, kteří se v tanečních chtějí učit styl ze začátku 19. století.

Bridgertonovi pochází ze stránek i u nás známé série románů Julie Quinn, globální hit z nich ale udělal až stejnojmenný seriál z dílny Netflixu. Rodinné drama plné emocí, intimních vztahů, krásných lidí a okázalých kostýmů se odehrává na začátku 19. století v prostředí londýnské smetánky.

Tančit jako Bridgertonovi

Učitelka historického tance Lottie Adcock řekla BBC Radio York, že zaznamenala nárůst počtu lidí, kteří se chtějí naučit styl tanců, jaký lze vidět v Bridgertonových nebo ve filmech natočených podle knížek Jane Austen.

Tato dobová dramata se odehrávají v éře regenství. Jde o dobu mezi lety 1795 až 1837, během nichž byl britský král Jiří III. prohlášen za nezpůsobilého vládnout. Následně byl přijat zákon o regentství a jeho nejstarší syn, Jiří IV., princ z Walesu, byl jmenován princem regentem. To znamenalo, že v podstatě vykonával funkci krále.

Vraťme se ale zpátky do tanečních. Lottie vyučuje kurzy historického tance v Yorku a uvedla, že většina jejích zákazníků chce napodobit okázalé plesy z počátku 19. století. Rovněž se snižuje průměrný věk zájemců. "Když jsem začínala, byli to většinou lidé v důchodu. Byla jsem na parketu nejmladším člověkem, asi tak o 50 let. Teď ke mně chodí spousta lidí ve věku 20 a 30 let. Věci jako Bridgertonovi opravdu pomohly," dodala Lottie Adcock.

Zdroje informací:
BBC.com: Hit TV dramas fuelling Regency dance revival - teacher
Deadline.com: ‘Bridgerton’ “Inspires Fans’ Demand For Regency-Era Dancing Lessons”

Nejčtenější články