Close search

Do Národní potravinové sbírky se zapojí i 107 obchodů Tesco

pixabay Zdroj: pixabay

Jedna z nejvýznamnějších charitativních akcí v Česku - Národní potravinová sbírka – proběhne již tuto sobotu 10. listopadu. Do 6. ročníku sbírky se může zapojit každý, kdo v době od 8:00 do 18:00 zakoupí trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží a následně svůj dar předá dobrovolníkům, kteří zajistí další distribuci potravin a zboží. Společnost Tesco jako každý rok navýší dar svých zákazníků o 20 % v hotovosti.

Zákazníci mohou zakoupit trvanlivé potraviny, drogistické zboží nebo kojenecké potřeby a následně je darovat v rámci Národní potravinové sbírky. Jedním z iniciátorů této sbírky je i společnost Tesco, která se i letos do potravinové sbírky hrdě zapojí. Zákazníci tak budou moci celkem ve 107 obchodech Tesco po celé republice v sobotu 10. listopadu od 8:00 do 18:00 koupit zmíněné výrobky, které budou prostřednictvím České federace potravinových bank rozděleny lidem v nouzi.

Všechny potraviny, které se během sobotní sbírky vyberou, půjdou do charitativních organizací, které poskytují pomoc zejména matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů a seniorům. Tesco celkový dar svých zákazníků navýší o dalších 20 % v hotovosti. Národní potravinová sbírka se v České republice koná od roku 2012 a je společnou iniciativou platformy Byznys pro společnost, Armády spásy, NADĚJÍ, České federace potravinových bank a Charity Česká republika. Sbírku by nebylo možné úspěšně realizovat bez pomoci celé řady dalších neziskových organizací a tisíce dobrovolníků. Letos mezi nimi budou i ragbisté pražské Slávie, kteří společně s Tescem natočili vtipné video, které vyzývá zákazníky k účasti na sbírce.

Potěšující je, že povědomí o sbírce a samotný zájem zákazníků rok od roku roste. „V loňském roce se jen na našich obchodech podařilo díky štědrosti našich zákazníků nasbírat více než 127 tun potravin. Tesco pak jejich dar navýšilo o téměř 700 000 korun a stejně tak tomu bude i letos, potvrzuje Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco.

V den sbírky zákazníci předají zakoupené potraviny dobrovolníkům, kteří budou přímo v obchodech na označených místech a budou mít modré zástěry s logem sbírky. Ti převezmou darované potraviny, roztřídí je a ještě večer 10. listopadu budou všechny dary převezeny do potravinových skladů České federace potravinových bank. Odtud již potraviny putují k jednotlivým charitativním organizacím a přes ně k potřebným. Důležité je, že cesta potravin je velmi krátká. Darované potraviny zůstávají v pobočce potravinové banky v tom kraji, kde byly darovány. Proto darováním pomáhají dárci především ve svém blízkém okolí.

Nejčtenější články