Close search

Do Krakova za kouzelnou atmosférou, Luzern vás nadchne přírodou: Evropská města, která stojí za to navštívit

Pixabay Zdroj: Pixabay

Letos v Čechách zažíváme opravdu krásné babí léto. Proč si ho neužít také v některém z evropských měst? Každé město má svoji atmosféru. Pestré barvy stromů, vůně spadaného listí a teplý vzduch, to vše dodá vaším výletům ještě větší kouzlo. Vybrali jsme 4 evropská města, jejichž návštěva vám vyrazí dech.

Tbilisi

Toto hlavní město Gruzie se poslední dobou stává častým cílem turistů. Ale není ještě tak zkomercializované, abyste na každém kroku zakopávaly o japonské turisty. Tbilisi se považuje za nejhezčí hlavní město všech zakavkazských republik. Každý, kdo Tbilisi navštívil, popisuje ho jako město se zvláštní až tajemnou atmosférou. Taky aby ne, když se v něm snoubí prvky socialistického realismu s orientální středověkou architekturou. V Tbilisi se levně a dobře najíte a na každém kroku vás budou vítat přátelští a pohostinní obyvatelé.

Krakov

Krakov je nádherné univerzitní město na řece Visle, kam se vyplatí zajet třeba i jenom na víkend. Najdete tu nespočet příjemných kaváren, restaurací, ale i barů. Narazíte zde i na čokoládovnu. Procházky uličkami starého města nebo na břehu řeky vás dostanou a uvidíte, že se do této polské metropole budete chtít vracet. Místní speciality budete moci ochutnat na každém rohu, navíc za super ceny. Nezapomeňte ochutnat národní specialitu „Obwarzanku“, což je preclík, který se před pečením ještě vaří a tím zůstává déle čerstvý. Ubytování v Krakově vám také vítr v peněžence neudělá. Lze se slušně ubytovat i za pár stovek na noc.

Luzern

Pokud jste už všechny zprofanované evropské metropole navštívily a chtěly byste zkusit něco jiného, Luzern ve Švýcarsku bude skvělá volba. Toto překrásné historické město na úpatí hor vás nadchne pro krásnou a čistou přírodu, ale i malebné historické centrum. Pohled na horu Pilatus vás ohromí, stejně jako zrekonstruovaný Kapličkový most přes řeku Reuss. I zde je spousta zahradních restaurací a kavárniček, které svádí k zachumlání se do teplého svetru a pozorování horských panoramat. Vyhlášenou sýrovou polévku nebo sýrové fondue si musíte při návštěvě Luzernu dát. Když vám nebude přát počasí, může vás zaujmout návštěva dopravního muzea, kterou jistě ocení mužská část vaší rodiny.

Salzburg

Rodné město Mozarta vás uchvátí historickými památkami a vznešenou atmosférou. Turisté se do Salzburgu naučili jezdit v předvánočním období anebo jeho návštěvu volili při zpáteční cestě z Ietní dovolené v Itálii. Salzburg však stojí za to navštívit i v období na přelomu září a října, kdy se to na březích řeky hemží barvami. Navštívit můžete Mozartův rodný dům v historickém jádru nebo hrad Hohensalzburg, na který vede i lanovka. Pro zamilované páry bude zajímavé uzamknout svoji lásku na zámeček na jednom z mnoha mostů, které vedou přes řeku Salzach. Určitě zde ochutnejte originální Mozartovy koule nebo nějakou ze specialit místní kuchyně. Hovězí dušené na černém pivu, dobroty ze zelí anebo místních sýrů.

Nejčtenější články