Close search

Do kopce bez námahy, dolů bezpečně. Miminka se vozí v elektrokočárcích

CYBEX Zdroj: CYBEX

Elektrokolo pro rodiče, elektrokoloběžka pro starší dítě a co pro miminko? Elektrokočárek! Pomůže s cestou do a z kopce, potomka přes mobilní aplikaci pohoupáte a nadchne vás i výdrž baterie. Elektrokočárek e-Priam vyráběný společností CYBEX je v současné dobědokonce jediným výrobkem svého druhu na světě.

Když před šesti lety tým CYBEXu seděl nad prvními návrhy e-Priamu, nikoho tehdy ani ve snu nenapadlo, že společnost bude v tomto segmentu jediná úspěšná. Ve spolupráci se švédským výrobcem dětského zboží Emmaljunga se v posledních letech věnovala vývoji kočárku s elektrickým pohonem také německá společnost Bosch. V loňském roce však oznámila ukončení celé této divize. Společnost CYBEX, založená českým rodákem Martinem Pošem, tak získala světový monopol ve výrobě elektrických kočárků.

Jako kdyby šlo o elektromobil

Inovativnímu řešení, které bylo zabudováno do vlajkového modelu Priam, pochopitelně předcházela dlouhá léta výzkumu a vývoje především chytrého systému senzorů. Výsledkem je perfektní zpracování, diskrétní integrace do podvozku i aplikace pro ovládání na dálku.

„Technologie dokážou být dnešním rodičům nesmírně nápomocné, ale když se jedná o elektrokočárek, museli jsme nad ním přemýšlet jako nad luxusním elektromobilem – aby měl především do nejmenšího detailu vyladěné bezpečnostní systémy, ale zároveň byl praktický a zapadal do životního stylu náročných zákazníků. Což byla velká výzva,“ říká Martin Poš, zakladatel společnosti CYBEX a CEO nadnárodního holdingu Goodbaby International.

Aplikace umí pohoupat

A co že na rodiče a děti, které si dopřejí elektrokočárek e-Priam, čeká? Kočárek, který ovládají senzory. Jeden v madle rozpozná tlak vyvíjený při výstupu vzhůru a spustí chytrý systém Smart Uphill Assist. Další asistuje při cestě dolů, jmenuje se Smart Downhill Assist a když je to třeba, aktivuje systém brždění. Nechybí ani systém na rozpoznávání složitého terénu, který pomáhá zvládnout kočičí hlavy, travnatý terén, sníh či polní cestu.

Všechny zmíněné systémy lze deaktivovat či reaktivovat pouhým stisknutím tlačítka. Jednoduché je to i s baterií, která mimochodem vydrží úctyhodné dva až tři dny. Nabíjí se v běžné zásuvce přibližně 3,5 hodiny. Kolik energie zbývá ukazuje indikátor na zadní ose kočárku.

Neuvěřitelným pomocníkem pro rodiče je také aplikace e-PRIAM, která je ke stažení pro iOS i Android. Lze díky ní aktivovat funkci houpání ve třech různých intenzitách nebo třeba zvolit míru podpory chytrých asistentů.

Díky desítkám barevných potahů a různým provedením podvozků se kočárek e-Priam stane skvělým módním doplňkem, není tak divu, že v něm poznávají svět například potomci moderátorské trojky Veronika Arichteva, Nikol Leitgeb a Martina Pártlová. Kočárky CYBEX si oblíbily i světové celebrity, jako Keira Knightly, Katy Perry či Gwen Stefani. V Česku si je možné ho otestovat ve vlajkové prodejně CYBEX v pražské Široké ulici 15 a je také v prodeji u všech autorizovaných prodejců CYBEX v ČR.

Nejčtenější články