Close search

Dnes by Winston Churchill oslavil narozeniny: o alkoholu, organizaci a práci z postele!

Wiki Media Zdroj: Wiki Media

K dnešnímu dni se pojí významné výročí: v tento den se narodil jeden z nejvýznamnějších mužů 20. století, který bezpochyby změnil historii lidstva. Politik, premiér, žurnalista, spisovatel, malíř a především demokrat se narodil přesně před 145 lety.

Wintson si uměl poskládat priority tak, aby byl produktivní. Sám říkal: "Příroda nezamýšlela, aby lidstvo pracovalo od osmi ráno do půlnoci, aniž by si mysl odpočinula. I dvacet minut je důležitých k tomu aby mysl opět pracovala tak, jak má". Pravidelný odpočinek byl nevyhnutelnou součástí dne: po obědě se převlékl do pyžama a dopřál si zasloužených "dvacet", které mnohokrát trvaly až do doby, než se servírovala večeře.

Nepřekombinovával

Kdyby Winston Churchill žil v době 21. století, určitě by v ruce neměl telefon s milióny aplikací (nebo jen ty minimalistické). Věci měl rád jednoduché a přehledné. V průběhu života si vybudoval systém, který byl navržen tak, aby svůj čas využíval na maximum: odmítal například číst dopisy, které byly delší než jedna stránka. K čemu také? Výstižně, jednoduše a efektivně. Tečka.

Pracovat z postele? ANO!

Hned vám proběhlo hlavou: Nojo, on byl Winston tak trochu líný. Možná ano, možná ne. Winston byl dokonale zorganizovaný a zároveň uměl spojit příjemné s užitečným. Každý den mu zazvonil budík v 7:30, v posteli si snědl snídani a přečetl ranní tisk. Z postele poté začal i plynule pracovat. Sekretářce diktoval dopisy či jiné veřejné projevy. Jeho trik byl v ustálené rutině, kterou vždy do puntíku dodržel. Jeho dny byly nalajnované do posledního detailu, a to včetně zmíněného odpoledního šlofíčka.

VÍCE SE DOZVÍTE VE FOTOGALERII:

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu