Close search

Díváte se do tváře nového agenta 007. Kdo je Lashana Lynch, která střídá Bonda?

Zdroj:

Na otázku, kdo bude hrát příštího legendárního agenta 007, už zná svět odpověď. V šlépějích věhlasných představitelů nezničitelného muže, kterého ztvárnili Sean Connery, Pierce Brosnan nebo Daniel Craig, půjde britská herečka Lashana Lynch (31). Nový agent tak podle mnohých spekulací bude ženou. Co o krásce víme?

 

Nezničitelný bojovník se zlem a svůdník mnoha žen, James Bond, ustoupí své místo agenta 007 v britské tajné službě MI6 něžnému pohlaví. Podle aktuálních informací se tak novou agentkou stane ženská postava, kterou ztvární herečka Lashana Lynch.

Nejnovější snímek s pracovním názvem Bond 25 se sice teprve natáčí, ale na veřejnost nyní prosákly první informace o příběhu, který budou diváci moci vidět nejspíše až v roce 2020. V pokračování se James Bond, kterého stále bude hrát britský herec Daniel Craig, rozhodne odejít na odpočinek a užívat si klidu na Jamajce. Tam ho ale najde americká služba CIA, která ho kontaktuje a Bond se vydá zachraňovat uneseného vědce. Po boku Jamese Bonda se ale objeví právě Lashana Lynch, která si zahraje agentku 007 tajné služby MI6.

Je také známo, že záchranná mise přivede Bonda na stopu padoucha, který se zmocnil nebezpečné technologie. Zloducha si v nejnovějším snímku zahraje představitel filmového Freddieho Mercuryho, Rami Malek. V dalších rolích se objeví známí herci jako Lea Seydoux, dále Ben Whishaw, nebo Ralph Fiennes.

Zmizí Bond?

Čokoládová herečka Lynch by se ale nakonec neměla stát "novým Jamesem Bondem", pouze Bonda nahradí v roli agenta 007. Po přepsání scénáře tak autorka  Phoebe Waller-Bridge dosadila do významné role právě ženu. A podle dostupných informací bude mezi Bondem a jeho nástupkyní skutečně jiskřivá atmosféra. Bond se například bude údajně snažit postavu Lynch svádět, ale zcela neúspěšně. Což samotného Bonda trochu vyvede z míry.

S akčními hrdiny má tato herečka už nějaké zkušenosti. Nedávno si totiž zahrála ve snímku Captain Marvel po boku Brie Larson, která ve filmu ztvárnila hlavní roli. James Bond se údajně seznámí se svojí nástupkyní, tedy agentkou 007, po svém návratu do sídla tajné služby MI6.

Kdo je Lynch?

Lashana Lynch se narodila před 31 lety v Londýně a už má za sebou herecké zkušenosti před televizními obrazovkami i na filmovém plátně. Profesionální kariéru započala v roce 2007, ale ve filmu se objevila až v roce 2011 ve snímku Fast girls. Také si zahrála v televizním seriálu Still Star-Crossed, jehož děj se odehrává po smrti Romea a Julia a Lynch se tam zhostila role sestřenice zesnulé Julie. Jejím zatím největším hereckým úspěchem je tak spolupráce na filmovém trháku Captain Marvel, kde se objevila jako pilotka Maria Rambeau.

Tvůrci Bonda Barbara Broccoliová a Michael G. Wilson a režisér Cary Fukanaga uvedli, že film se bude točit na Jamajce, v Norsku, Anglii a Itálii. Zajímavé je, že Fukanaga nebyl prvním v řadě na roli režiséra tohoto filmu, původně ho měl natáčet Danny Boyle. Uvádí se ale, že se Boyle s producenty rozešel po tvůrčích sporech, jak by nová dobrodružství věhlasného agenta měla vypadat. Scénář proto tvůrci přepsali a v natáčení už pokračovali bez režiséra známých snímků jako Trainspotting nebo Milionář z chatrče.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA NOVOU AGENTKU 007!

Nejčtenější články