Close search

Dítě Meghan a Harryho ostrouhá. Kvůli tvrdým pravidlům nedostane tak významný titul

Instagram Zdroj: Instagram

Příchod dalšího královského potomka se blíží s každým dnem. Příznivci britské královské rodiny, a vlastně i celý svět, tak brzy zjistí, kdo bude další v pořadí na trůn. Přestože potomek prince Harryho a Meghan Markle svoji modrou krev nezapře, dítě nebude pravděpodobně mít titul prince, nebo princezny.

Princ Harry a Meghan Markle toho za necelý rok manželství už stihli opravdu hodně. Procestovali mnoho zahraničních zemí, získali si obdivovatele i odpůrce kvůli nedodržování určitých pravidel královského protokolu, založili si Instagram a zplodili dítě. 
>

Od chvíle, kdy v říjnu loňského roku Kensingtonský palác oznámil, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu čekají své první dítě, se jejich budoucí potomek se těší velkému zájmu veřejnosti. Mnoho lidí se snaží uhodnout pohlaví miminka, které je velmi pečlivě střeženo. Jiní by zase nejraději věděli rovnou jméno, které dítě dostane. Důležitý je také titul, který zdědí po svých předcích. Zdá se ale, že i když otcem dítěte je princ, tak miminku se tak významného titulu nedostane. 

>

Může za to dekret, který vydal král Jiří V. V roce 1917. Tehdy po celém Evropě probíhaly jedna revoluce za druhou a král se chtěl ujistit, že kvůli trůnu nebudou žádné konflikty. V nařízení se zjednoduše říká, že pouze nejstarší potomci, hlavně synové, žijícího monarchy mohou získat podobný titul. Takže všechny budoucí děti prince Harryho a vévodkyně Meghan nejspíš dostanou titul Lorda a Lady. 

Královna Alžběta II. může ale udělat výjimku stejně jako v případě dětí prince Williama a Kate Middleton. Královna několik měsíců před narozením prince George vydala několik úprav k již zmiňovanému dekretu, které zaručily dětem vévody a vévodkyně z Cambridge tituly prince a princezny. 

Kensingtonský palác se zatím nevyjádřil, zda má v plánu udělat podobnou výjimku i v případě dětí prince Harryho a Meghan Markle. Není ani jasné, zda by o to například rodiče budoucího královského potomka stáli, jelikož princ Harry se celkem proslavil svojí snahou vést normální život.  

Nejčtenější články