Close search

Díla Karla Lagerfelda neopouštějí svět módy. Jeho kresby si můžete pořídit v aukci

Instagram Zdroj: Instagram

Příznivci ikonického módního návrháře Karla Lagerfelda mohou mít radost. Nehledě na jeho nedávné úmrtí se budou moci opět setkat s jeho tvorbou a dokonce si ji přinést domů. Kresby slavného návrháře jdou totiž do dražby.

Slavný návrhář, který zesnul letos 19. února v Paříži, stále má módnímu průmyslu i uměleckým kruhům, co nabídnout. Kvalitní umění totiž žije i po smrti svého tvůrce, takže o nákresy a skici vytvořené rukou jednoho z nejvlivnějších mužů ve své sféře, může být velký zájem. 


To nejspíš usoudil i majitel soukromé kolekce, kterou vlastnil přibližně od šedesátých let dvacátého století. Sbírka originálních skic, které vytvořil sám Lagerfeld, obsahuje 125 kousků a portfolio. Nákresy návrhář namaloval v době, kdy pracoval pro módní dům Tiziani v Římě, takže tato tvorba patří ještě k jeho raným počinům. 

Podobná kolekce se považuje za velice vzácnou, protože Lagerfeld se proslavil tím, že veškeré své kresby a skici nemilosrdně vyhazoval do koše. „Všechno vyhazuji. Nejdůležitější součástí mého interiéru je odpadkový koš. Nenechávám si žádné záznamy, žádné skici, fotky, oblečení. Prostě nic,“ uvedl návrhář pro magazín The New Yorker v roce 2007. 


Cena různých výtvorů v kolekci se pohybuje přibližně od 500 do 4000 dolarů (11 500 až 92 000 korun). Mezi nejcennější kousek je považována kresba, kterou Lagerfeld vytvořil pro herečku Elizabeth Taylor. 

Lagerfeld působil od roku 1983 jako kreativní ředitel módního domu Chanel. Proslavil se svým vytříbeným vkusem i originálními návrhy. Během svého života si vytvořil i vlastní značku oblečení, napsal knihu o dietách a byl kreativním ředitelem značky Fendi. 

Podívejte se v naší galerii na skici vytvořené samotným Karlem Lagerfeldem, které si zájemci budou moci pořídit v aukci. 

Nejčtenější články