Close search

Digitální nomádství: Jaké destinace jsou pro něžné pohlaví nejbezpečnější a nejlevnější?

unsplash.com Zdroj: unsplash.com

Pracovat z jakéhokoliv kouta světa, s sebou jen notebook, velký kufr a stálé připojení k internetu. Zní to jako splněný sen. Není se tak čemu divit, že stále více lidí preferuje obdobný styl života. Pokud však láká i ženu, musí vybírat o maličko pečlivěji než opačné pohlaví. V jakém státě či městě se může usadit žena s čistým svědomím, nízkým nájmem a stabilním wi-fi připojením? Vybrali jsme pro vás destinace, které všechna tato kritéria splňují.

Chiang Mai, Thailand

Chiang Mai je přesně to pravé místo, kde chcete započít kariéru digitální nomádky. Komunita digitálních nomádů tu roste, s angličtinou se domluvíte kdekoliv a existuje zde mnoho akcí a událostí, které poskytují možnost potkat se s lidmi, kteří vedou obdobný životní styl.

Ceny za jeden krásný pokoj se pohybují kolem 5 000 Kč, třípokojový apartmán pořídíte za 13 000 Kč na měsíc. Rychlý internet je samozřejmostí.  Obecně se Thajsko považuje za bezpečné pro ženy – sólo cestovatelky. Třešničkou na dortu je výborné jídlo a milí, pohostinní Thajci.

Lisabon, Portugalsko

Chcete přičichnout k tomuto životnímu stylu, ale zároveň se vám nechce řešit vízové povinnosti, jiné časové pásmo a všechny nepříjemnosti kolem? Využijte benefity Evropské unie a roztáhněte křídla v Portugalsku. Velkou výhodou je fakt, že můžete počítat s obdobnými výdaji na život jako v České republice.

Garsonka v nádherném hlavním městě není nejlevnější, cena kolem 17 000 Kč může mnohé překvapit. Nenechte se odradit vysokou cenou za ubytování. Věřte, že ušetříte na dalších položkách. Například jídlo je v porovnání s Českou republikou krapet levnější.

Bali, Indonésie

A zase to Bali -  ráj na zemi, nádherná krajina, klasické asijské ceny a dechberoucí pláže. Klišé ve světe digitálních nomádů, surfařů a jogínů. Na světě naleznete jen pár míst, které dokáží konkurovat superlativům, které Bali nabízí. Pokud se rozhodnete vydat na tento indický ostrov, nečekejte autentickou Asii v pravém slova smyslu. Evropský a australský vliv je znát na každém rohu, což pro jednoho může být výhra, pro druhého stopka. I proto je tento maličký ostrov velmi bezpečný pro ženy samo-cestovatelky.

Kam by měly vést vaše kroky, pokud jste žena a chcete se oddat tomuto životnímu stylu?

V GALERII ČTĚTE, JAKÝ MĚSÍČNÍ ROZPOČET SI V TÉ KTERÉ DESTINACI MUSÍTE PŘIPRAVIT:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu