Close search

Diana a Kate Middleton: Když se vdaly za prince, jedna z nich ztratila rodinu

Wikimedia Commons/John Mathew Smith & www.celebrity-photos.com, CC BY-SA 2.0/The Big Lunch, CC BY-SA 2.0/koláž Extralife Zdroj: Wikimedia Commons/John Mathew Smith & www.celebrity-photos.com, CC BY-SA 2.0/The Big Lunch, CC BY-SA 2.0/koláž Extralife

Princezna Diana a vévodkyně Kate patří k ženám, které britskou královskou rodinu oživily svou přirozeností, šarmem a oblibou u lidí. Jedna z nich ale za sňatek s princem draze zaplatila.

Srovnávání se už nikdy nevyhnou, obě představují v tradiční britské královské rodině ženy z „lidu“, díky kterým se veřejnost na monarchii, jakýsi relikt z minulosti, dívá shovívavěji. Jenže za tím vším je spousta věcí, které musely obě zvládnout a někdy i obětovat.

Rodina princezny Diany

Diana Frances Spencer se po sňatku s princem Charlesem, ke kterému došlo 29. července 1981, stala Dianou, princeznou z Wallesu. Na jedné straně tím řekla ANO své lásce a stala se součástí britské monarchie.

Na straně druhé ale přišla o soukromí a také o svou rodinu. V jistém smyslu se od nich musela odstřihnout a patřit „jen“ té nové. Když třeba došlo na Vánoce, které britská královská rodina tráví na zámku Sandringham, nebylo kdysi povoleno opouštět jej v průběhu celých svátků. Diana neměla možnost zajít za rodinou, těšit se z jejich společnosti a dárků.

Podle webu RD.com si princezna Diana často stěžovala, že se v manželství s princem Charlesem cítí osamělá a izolovaná. V roce 1991 napsala svému blízkému příteli a životopisci Andrewu Mortonovi, že se cítí „extrémně izolovaná“ a „neustále nepochopená“ královskou rodinou.

Rodina vévodkyně Kate

Kate Middleton se součástí britské královské rodiny oficiálně stala 29. dubna 2011, když se vdala za prince Williama. Od té doby je Kate, vévodkyní z Cambridge, a trojnásobnou matkou. Vztah s manželem zatím nejeví trhliny, jaké byly patrné u Diany a Charlese již několik let po sňatku.

Patrně za to může i slib, který dal William své Kate a dodržuje jej dodnes. Podle britského listu Mirror slíbil princ své nastávající, že se nikdy nebude muset vzdát rodiny, až se stane příslušnicí monarchie. Porušili tak tradici, která vždy velela, že jakmile se stanete součástí britské královské rodiny, odstřihnete se od své vlastní.

A opravdu. Když Alžběta II. pořádá nějakou oslavu nebo veřejnou akci, Middletonovi jsou u toho. Byli dokonce pozváni na Sandringham, kde kdysi princezna Diana trávila nejedny smutné Vánoce

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Catherine, vévodkyně z Cambridge, Princezna Diana
Rd.com: 12 “Facts” About Princess Diana That Just Aren’t True
Mirror.co.uk: Prince William's sweet promise to Kate before they got married - and how he's kept it

Nejčtenější články