Close search

Děti jsem nechtěla, byla jsem sobec. Dopink do toho nemíchat, říká slavící Fibingerová

profimedia.cz Zdroj: profimedia.cz

Legendární československá koulařka Helena Fibingerová dnes slaví 69. narozeniny. Často bývá osočována z dopování. Ona to rázně popírá. Děti prý mít prostě nechtěla.

Byla sportovní legendou a fandilo jí celé Československo. Rekordy ve vrhu koulí překonávala jeden za druhým. Byla na vrcholu sil a byla idolem pro celý komunistický stát.

Jenže po roce 1989 se mnohé změnilo. Začalo se šuškat, že její výsledky nebyly dílem dřiny a talentu, ale systematického dopování. Spolu s Jarmilou Kratochvílovu byla Fibingerová osočována, že užívala dopink, který jí podávali lékaři a trenéři v tehdejším komunistickém Československu. 

Došlo tak tak daleko, že mnozí tvrdil, že dopink jí zničil ženské hormony a ona pak nemohla mít děti. Po letech se Fibingerová o tom rozhodla promluvit. Cítí to jako křivdu. Dopink prý nikdy nebrala.

"Pořád kolem sebe slýchám nesmysly. Prý bůhvíco se tenkrát dělo. Nedělo se nic! Rozhodla jsem se tak, děti normálně mít můžu. Když jsem se otočila zpátky, ani jednou jsem toho rozhodnutí nelitovala. Miluji neteře, to jsou moje děti, ale na druhou stranu, jsem asi trochu sobec, chtěla jsem žít. Proč bych měla být napadaná? To přeci není možné, unifikovat lidi do nějaké šablony. A rozhodnutí nemít děti bylo jen a jen moje. Mě pořád někdo napadá, třeba i kvůli tehdejší politické situaci. Uráží mě, když jsem spojovaná s tehdejším režimem," uvedla v rozhovoru pro Týden. 

Prý nikdy nelitovala toho, že nemá vlastního potomka. Sportovní úspěchy a kariéra pro ni byly vždy na prvním místě. A i na prahu sedmdesáti let Helena Fibingerová sportuje a udržuje se v dokonalé kondici. Je to tvrdá žena. A vždy byla. 

Nejčtenější články