Close search

Vlasy vyčesané na palmu, sestřih à la Lunetic: Co se nosilo před 25 lety

Se souhlasem Lunetic Zdroj: Se souhlasem Lunetic

Když jednou za sto let potkáte na ulici někoho, kdo má na hlavě účes z devadesátých let, celkem po právu se zděsíte. Účesy, které tenkrát letěly, byly totiž opravu bizarní. Vzpomenete si, co jste nosili vy a vaši nejbližší?

Jestli lidé z něčeho šíleli, byl to účes Rachel Green v seriálu Přátelé. Hrála ji Jennifer Aniston, podle níž si lidé po celém světě nechávali dělat účes. To bylo ale asi tak všechno, jelikož další vlasové kreace nestály za nic.

Vpředu byznys, vzadu party

Jeden z nejhorších účesů měla svého času hokejová legenda Jaromír Jágr. Na rozdíl od Jennifer Aniston ho tady ale nikdo moc nekopíroval. Stejně se i v dnešní době najde pár chlápků, kteří „Jágrovu deku“ hrdě nosí. Zepředu byla ostříhaná profi ofinka, vzadu se pak vlasy nechaly narůst delší.

Nesmíme opomenout ani palmičku. Tu nosily především děti. Culík, který jim maminky vytvořily, se jim tyčil uprostřed hlavy. Kdo chtěl machrovat, mohl si udělat palmičky dvě. Obměna palmičky spočívala v culíku na stranu, v němž se někteří také vyžívali.

Skřipečky, kam se podíváš

Prodávaly se různé druhy. Velké, malé, barevné i černé. Měly podobu jak klasickou, tak motýlků nebo třeba i žabiček. Jistě si pamatujete, že čím více jste jich měla v hlavě, tím lépe. Koupit jste mohla celé plato, ale výborné kousky po jednom se daly sehnat i v průhledných plastikových nádobách.

Ctili jsme hudební vzory

V dobách, kdy byla nejoblíbenější kapela Lunetic, chtěli mít všichni šik pěšinku jako Martin Kocián. Dnes je jen těžko uvěřitelné, že někdo mohl mít tuhle prapodivnou kreaci na hlavě. A vůbec, všichni Lunetici stáli za to.

Kdo byl in, ten krepoval

Co se do módy vrací, jsou nakrepované vlasy. Dříve nosily šik vlnky jen nejoblíbenější holky ve třídě. Dnes je může nosit ale úplně každý. Retro krepovací žehličku můžete sehnat už v trochu pokročilejší podobě než dříve.

PODÍVEJTE SE, CO SE V PRVNÍCH LETECH PO SAMETOVÉ REVOLUCI NOSILO NA HLAVÁCH

Nejčtenější články