Close search

Další srovnávací nákup prokázal více než 14% úsporu na iTesco oproti konkurenčnímu Rohlíku

Pixabay Zdroj: Pixabay

Společnost Tesco pokračuje ve svém závazku monitorovat ceny potravin a nabídnout svým zákazníkům co nejvýhodnější nákupy na iTesco. Květnový srovnávací nákup 34 produktů prokázal úsporu 304,69 Kč na iTesco oproti konkurenčnímu Rohlíku. Na své dlouhodobě výhodné online nákupy Tesco upozornilo v minulém týdnu v rámci transparentní kampaně „Nenechte se opít…“, která reagovala na tvrzení Rohlíku, že nákupy u něj jsou cenově téměř totožné jako u jiných supermarketů. 


Tesco navázalo na své dubnové srovnávací nákupy dalším, v pořadí již pátým srovnávacím nákupem, který opět potvrdil významnou úsporu na iTesco. Nákupní koš1 vycházející ze spotřebního koše Českého statistického úřadu pro porovnávání cenové hladiny byl objednán 9. května s doručením druhý den. Mechanika srovnávacího nákupu byla stejná jako v předchozích případech. Nákupní koš zahrnoval položky za akční ceny, které jsou nedělitelnou součástí maloobchodního prodeje, zohledněn byl také doručovací poplatek, přepočet zboží na kila a stejný den a adresa doručení. Přestože u konkurenčního Rohlíku byly některé produkty levnější, vyšel srovnávací nákup o 304,69 Kč levněji na iTesco. Podrobnosti nákupu jsou k dispozici na webové stránce https://itesco.cz/srovnani/

Společnost Tesco opětovně důrazně odmítá tvrzení Rohlíku, že položky pro srovnávací nákupy byly vybrány tendenčně a trvá na plné transparentnosti své kampaně. „Výsledky všech srovnávacích nákupů zveřejňujeme na naší webové stránce. Naším cílem je dát zákazníkům možnost ušetřit při každém online nákupu,“ doplnila marketingová ředitelka Tesco Zuzana Grinčová.


1 Pro srovnávací nákupy Tesco zvolilo nákupní košík 37 produktů základních potravin ze seznamu, s nimiž pracuje také Český statistický úřad pro sledování cenové hladiny. V květnovém srovnávacím nákupu bylo zahrnuto pouze 34 položek, a to z důvodu nedostupnosti některého zboží, konkrétně citronů, brambor a pepře. 

 


Nejčtenější články

Zavří­t reklamu