Close search

Další léto lásky z Jaromírem Hanzlíkem: Z kovboje je gentleman, který tentokrát ze stereotypu tahá Alenu Antalovou

Bioscop Zdroj: Bioscop

Jak zahnat nudu a šeď stereotypního života, když na vás manžel kašle a děti vás zlobí? Ideálně s nějakým volnomyšlenkářským elegánem! Alespoň to svým novým filmem Léto s gentlemanem ženám vzkazuje režisér Jiří Adamec.

Léto s gentlemanem

Anna (Alena Antalová) tráví se svým manželem (Igor Bareš) každé léto v chatové oblasti pár desítek kilometrů za Prahou. Jsou svoji už celou věčnost, takže jejich manželství sklouzlo k rutině a stereotypu. Muž svůj čas už dlouho spravedlivě dělí mezi karban s kamarády v hospodě a výrobu modelů lodí ze sirek uvnitř lahví, jeho žena je pro něj prakticky neviditelná. Anna si každé léto zpříjemňuje několik dní pravidelným setkáváním s kamarádkami.

Jednoho dne se ovšem ve vesnici objeví Artur (Jaromír Hanzlík). Elegantní šarmantní gentleman, který je, jak všichni předpokládají, novým majitelem místního zámku. Zámek je sice spíš polorozpadlá ruina, ale cizinec s ním má velké plány. Mezi Arturem a Annou přeskočí jiskra. Anna zažívá pocity již dlouho nepoznané. Artur je galantní a zahrnuje ji pozorností, Anna s ním čím dál častěji uniká své životní realitě vstříc romantickým výletům a dobrodružstvím…

Nový film Jiřího Adamce nejen svým názvem připomíná klasiku mezi českými romantickými komediemi, letos 43 let staré Léto s kovbojem. I tam hrál milovníka, který zdánlivě nudnou a upjatou dámu (tehdy šlo o psycholožku Doubravku s tváří Daniely Kolářové) vytrhne z šedi každodenního života a probudí v ní vášeň, nadšení a odvahu užívat si života. Tentokrát Hanzlík nevystupuje v roli rozverného traktoristy, ale v roli tajemného světoběžníka, což v jeho věku dává smysl.

Není náhodou, že romantický počin vstupuje do českých kin 14. února, tedy na Valentýna. Chcete-li o svátku lásky s drahou polovičkou zajít na českou oddechovku, Léto s gentlemanem by mohlo být tou správnou volbou.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu