Close search

Co vypovídá o našem vztahu to, v jaké pozici s partnerem spíme

pixabay Zdroj: pixabay

Máte s partnerem nějakou oblíbenou polohu ve spánku? Využíváte postel na 50 % jen proto, abyste byli co nejblíže partnerovi? Nebo se vám naopak nejlépe usíná, když jste k němu zády a máte dostatek prostoru pro sebe? To, v jaké poloze spíte může hodně vypovědět o vašem vztahu.

1. Ve vzájemném objetí, tváří k sobě

Tato pozice, častá na začátku vztahu, může přetrvávat roky. Ukazuje, že pár je citově založený. Jestliže muž spí v náruči ženy, má v sobě možná ještě duši malého chlapce, který hledá ochranu.

2. V objetí, kdy jeden leží zády ke druhému

Při této poloze partnerů jde i tady o velkou lásku. Když žena leží zády k muži, může se to vykládat jako potřeba být hýčkána. Je-li muž zády k ženě, je zřejmě sentimentální a zamilovaný.

3. Zády k sobě, ale v těsné blízkosti

Není důvod k obavám, i v tomto soužití panuje harmonie. Tato pozice je výsledkem vyváženého a zavedeného vztahu. Psychologové soudí, že to ukazuje na stabilitu páru, který pochopil význam toho, že si ve spánku zachovává své teritorium.

4. Tvářemi k sobě

Tato pozice vypovídá o vynikajícím spojení. Potřebu cítit se v bezpečí u milované osoby. Takový pár touží po duševním splynutí.

5. Obráceni zády k sobě, každý na druhé straně postele

Tady je třeba rozlišovat, zda se v této pozici pár i probouzí. Jestliže se probudíte na druhé straně postele, může to mít spoustu důvodů (teplo, noční můry). Pokud ale takto spíte, značí to nevyřešené problémy. Podle psychologů to znamená, že partneři odmítají veškerou komunikaci, dokonce i v spánku.

Nepropadejte však panice, neexistuje reálná souvislost mezi touto spací polohou a tím, že už se nemáte v partnerství rádi. Naznačuje to pouze to, že mezi sebou zřejmě máte nějaké problémy, které je třeba vyřešit.

 

Nejčtenější články