Close search

Co skutečně ohrožuje lidské zdraví? Každodenní zlozvyky mají fatální následky

Pixabay Zdroj: Pixabay

Zdravý životní styl by neměl být v dnešní době pojmem, při kterém se vám nervozitou sevře žaludek. Patří tam totiž zcela běžné činnosti, které pomohou tělu správně fungovat dlouhé roky. Vědci nedávno dokonce potvrdili, že vynechání snídaně má na lidské zdraví devastující účinky.

I když můžeme mít pocit, že vymoženosti moderní medicíny nám poskytují velké šance žít dlouhou a šťastně. Nemusí to vždy být pravda. Někdy ani okamžitý zásah lékařů není schopný napravit zdravotní problémy, které jsme si pěstovali dlouhé roky špatnou životasprávou.

Podceňování jídla

Vědci mají nyní skutečné důkazy, že i nedodržením tak jednoduché činnosti, jakou je každodenní snídaně, vážně ohrožujeme své zdraví. Během studie, které se zúčastnilo 6550 lidí ve věku od 65 do 75 let, vědci zkoumali vliv ranního příjmu potravy na celkové zdraví jedinců.

Studie trvala 17 let a přinesla jasné výsledky, které mluví o tom, že vynechání snídaně vede ke zvýšenému riziku výskytu kardiovaskulárních onemocnění. Během těchto dlouhých let výzkumu zemřelo 2318 účastníků studie.

Vědci zjistili, že lidé, kteří snídali jenom několik dní v týdnu, nebo jídlo v ranních hodinách zcela vynechávali, měli velké sklony k obezitě a prodělání mrtvice. Také o 87 procent větší sklony ke smrti v následku kardiovaskulární choroby nebo o 59 větší pravděpodobnost srdečních onemocnění hrozí lidem, kteří si čas na snídani neudělají.

Stres

Mezi další strašáky dobrého zdraví patří stres. Mnohdy se o něm mluví zcela abstraktně, proto mnozí lidé mají tendenci nad hrozbami, které stres přináší mávnou rukou. Často by se ale měli mít na pozoru i mladí lidé, kterých se onemocnění v následku velkého stresu týkají.

Vědci během výzkumu pracovali s informacemi více jak 300 tisíc švédských občanů, kteří trpěli silným stresem a těmi, kteří žádný stres nevykazovali. Jejich zdravotní stav prozkoumali napříč 27 lety jejich života a zjistili, že lidem, kteří jsou vystaveni neustálému stresu, hrozí o 29 procent větší pravděpodobnost výskytu kardiovaskulárního onemocnění.

Na pozoru by měli být podle vědců hlavně mladiství a lidé do věku 50 let, které v dnešní době velké pracovní vypětí s ním spojený stres velmi silně ohrožují.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu