Close search

Co se skrývá za velkým úspěchem Warrena Buffetta? Miliardář dodržuje pár jednoduchých pravidel

Instagram Zdroj: Instagram

Miliardář Warren Buffett patří mezi nejúspěšnější a nejbohatší lidí na světě. Mnozí obdivují jeho obchodní talent, jiní si lámou hlavu tím, jak přezdívaný "Zázrak z Omahy" dokázal tak dobře dlouhé roky fungovat ve sféře financí a investic. Buffett má ale své vlastní principy, které jej vedou k úspěchu a životní spokojenosti.

Tajemství úspěchu tohoto geniálního investora dlouhé roky zajímalo mnoho lidí po celém světě. Z rozhovorů, který Buffett vedl se serverem Business Insider ale vyplynuly jisté principy a postoje, kterými se tento miliardář řídí a které mu nejspíš hodně pomohly dosáhnout tak fenomenálního úspěchu. Ukázalo se, že Buffett se spíše zaměřuje na to, aby v jeho životě byl nějaký smysl. A i když skutečně mnoho pracuje, tak nikdy nezapomíná na věci, které ho dělají šťastným.

Hlavně pozitivně

Tohoto úspěšného muže charakterizuje pozitivní přístup k věci. Warren Buffett je jednoduše neustále šťastný a otevřený novým možnostem. Buffett totiž ví, že právě takové možnosti mohou vést k úspěchu.

Riskovat s rozumem

Věštec z Omahy se nebojí riskovat, ale veškeré své kroky a investice si vždy pečlivě rozmýšlí. S postupem času si tak Buffett prý vytvořil své vlastní principy, které mu pomáhaly po dobu dlouhých let v investiční sféře.

Být sám sebou

Warren Buffett se nesnaží být nikým jiným. Tento muž ví přesně, kdo je a je spokojený se svým vlastním životem. Buffett žije v Omaze, místo slavných amerických měst zaměřených na finančnictví jako New York nebo Boston. I když je miliardář, tak více jak šest desetiletí bydlí v jednom a tom samém domě, který si kdysi pořídil za "pouhých" 30 tisíc dolarů. Buffett ví, jak se pohybovat ve světě financí a věří ve své vlastní schopnosti. A sebedůvěra poskytuje jedinci určitou svobodu nutnou k dosažení úspěchu.

Silné stránky

Dalším tajemstvím úspěchu tohoto miliardáře může být skutečnost, že Buffett moc dobře ví, v čem vyniká. Do této činnosti také investoval veškerou svoji energii a nepouští se do věcí, kterým nerozumí.

Velká pracovitost

Warren Buffett je velmi pracovitý člověk, který skutečně rozumí tomu, co dělá. Zná svoji společnosti dokonale a sám stále provádí analýzy, zkoumá způsoby, jak dosáhnout cílů a činí důležitá rozhodnutí.

Nejčtenější články