Close search

Co o vás vypovídá barva očí?

www.pixabay.com Zdroj: www.pixabay.com

Už se vám někdy stalo, že jste si uvědomili, že s lidmi se stejnou barvou očí jako máte vy, se vám lépe povídá? Nebo, že vaši známí a kamarádi, kteří mají stejné oči mají podobné povahové vlastnosti? Něco na tom bude, podle vědeckého zkoumání, barva očí opravdu stojí za určitými charakterovými rysy člověka.

Tmavě hnědé oči

Lidé s tmavýma očima bývají vůdčími osobnostmi. Pokud máte pocit, že u vás to tak není, možná vás překvapí, když se zeptáte druhých, jak vás vnímají. Většina to možná k vašemu překvapení potvrdí. Lidé s tmavýma očima až skoro do černa mohou působit tajemně a u ostatních lidí vyvolávat trochu ostych při seznamování, Avšak jedna studie zjistila, že tmavší oči jsou pro ostatní sympatičtější než jiné. Lidé z tmavýma očima prý rádi sportují a mají talent na atletické sporty. Disponují větší fyzickou výdrží a mají zdravý sklon k soutěživosti. Bývají také velmi bystří, udává se, že čím tmavší oči tím vyšší schopnost matematického uvažování.

Modré oči

Modrooké lidi ostatní vnímají jako plaché a tiché jedince. Světle modré oči navíc na ostatní mohou působit nedůvěryhodně. Ve skutečnosti jsou tito lidé uvnitř velmi silní a schopní. I když zprvu mohou delší dobu rozvažovat nad určitým problémem, nakonec věci zdárně dotáhnou do konce. Tvrdí se, že ženy s modrýma očima lépe snášejí bolest při porodu, jakož i stres, který v důsledku toho zažívají.

Oříškově hnědé oči

Lidé se světle hnědýma až jantarovýma očima jsou odvážní a nebojácní. Tato barva je celkem vzácná, dalo by se říct jedinečná. I jednici oplývající touto odlišnou barvou, jsou často něčím unikátní. Bývají velmi houževnatí a asertivní, často se uplatňují ve vysokých pracovních postech.

Zelené oči

Zelená barva působí na lidech příjemně a mile. Pro opačné pohlaví, je zelená barva očí obzvlášť svůdná a sexy. Lidé ze zelenou barvou očí mají hladinu melaninu v rovnováze, díky čemuž jsou příjemnější a dominantnější než lidé s hnědýma očima, a dokonce pečlivější a opatrnější než lidé s modrýma očima.

 

Nejčtenější články