Close search

Co mají společného Buffett, Bezos a Gates aneb Poznávací znamení miliardářů

Wikimedia Commons/USA International Trade Administration, Public domain/DFID - UK Department for International Development, CC BY/Showpix.cz Zdroj: Wikimedia Commons/USA International Trade Administration, Public domain/DFID - UK Department for International Development, CC BY/Showpix.cz

Když je seřadíte vedle sebe, ukáže se, že mají spoustu věcí společných. A je jedno, v jaké oblasti uspěli, odkud jsou nebo kolik jim je let.

Miliardářské statistiky obvykle popisují, kdo a kolik vydělal, nebo kde to utratil. Vedle toho ale existují další zajímavé údaje, které ukazují, že ti nejbohatší mají společných spoustu věcí.

Miliardy v rodině

Společnost GoCompare analyzovala žebříčky 100 nejbohatších lidí z let 1996 až 2016 a zjistila, že 87 % miliardářů žije v manželství. Harmonický svazek má vliv i na duševní zdraví a vyvažuje tlak, který může způsobovat byznys.

V závěsu za tím nasledují děti, obecně platí, že čím víc jich je, o tím větší skupinu miliardářů se jedná. Pět procent miliardářů nemá děti vůbec, 9 % si pořídilo jedno, 23 % dvě děti a až 21 procent jich má pět a víc. Sem se šesti potomky patří Elon Musk, Bernard Arnault za ním zaostává o jednoho.

Pokud jde o rodinné zázemí, podle jedné starší studie měli rodiče největšího počtu amerických miliardářů tato zaměstnání - inženýr, účetní nebo majitel malého podniku. K tomu jsou nutné matematické dovednosti, které patrně předali svým dětem a ty je zúročily na cestě k obrovskému jmění. Možná i díky tomu až 8 z 10 miliardářů, kteří podporují charitu, směřuje své prostředky do vzdělávání.

Klub plný mužů

Pokud jde o vzhled, až čtvrtina miliardářů má řidší vlasový porost, pokud není rovnou plešatá. Nejbohatší člověk současnosti, Jeff Bezos, má kompletně oholenou hlavu, co je rozhodně lepší řešení, než když měl před dvaceti let výrazně ustupující neupravené vlasy. Elon Musk trochu kazí statistiky, řídký porost si nechal zahustit transplantací.

Čtyři z deseti miliardářů nosí brýle i na veřejnosti. Mezi nejznámějšími jsou Bill Gates a Warren Buffett, ale nosí je třeba i sourozenci Waltonové, dědici impéria Walmart. Polovina miliardářů je ve věku 50-70 let, dalších 40 % je ještě starších.

Jde o pánský klub, protože z víc jak 80 % jej tvoří muži. Na vrcholu se pohybují jen výjimky typu Alice Walton, která je aktuálně 16. nejbohatší člověk na světě. Nejvíc miliardářů žije v New Yorku, obvykle je to něco kolem stovky.

Zdroj: gobankingrates.com

Nejčtenější články