Close search

Co dnes dělá a jak vypadá představitelka krásné Princezny ze mlejna?

csfd.cz Zdroj: csfd.cz

Co by to bylo za vánoční svátky, kdyby se na obrazovce neobjevila pohádka Princezna ze Mlejna. I letos se na ní můžeme těšit. S touto povedenou dvoudílnou pohádkou Zdeňka Trošky je neodmyslitelně spojována představitelka Elišky, Andrea Černá. Co tato půvabná herečka dělá dnes a jak vypadá?

Mladinká princezna

I dnes, čtyřiadvacet let od vzniku pohádky Princezna ze Mlejna, baví malé i velké diváky u televizních obrazovek. Když Zdeněk troška obsazoval role v pohádce, vybral si pro roli nevinné Elišky, právě mladičkou Andreu Černou. Málokdo by asi tipoval, že jí v té době bylo teprve šestnáct let.

Dává přednost divadlu

Vlnité blond vlasy, pomněnkově modré oči a krásný úsměv – tak si Andreu Černou pamatuje asi většina z nás. V roli mlynářovy dcery Elišky jí to skutečně velmi slušelo. Dnes je z půvabné dívky jedenačtyřicetiletá žena, která se spíše než před televizní a filmovou kamerou cítí lépe na divadelních prknech. Černá nevěděla, zda u herectví zůstane. Považuje se prý spíše za introvertku a tak trochu netušila, jak naložit s popularitou, která ji po úspěchu pohádky potkala.

U hraní nakonec zakotvila, ale zvolila si divadlo. Tomu prý rozumí lépe než filmu. Na prknech, co znamenají svět boduje.  V poslední době zazářila ve hře Královna Margot, kde ztvárnila hlavní postavu nebo Shakespearovo Zkrocení zlé ženy, kde Andrea Černá společně s Martinem Stránským vytvářejí dokonale sehranou dvojici ústředních postav Kateřiny a Petruccia.

Párkrát ale udělala výjimku a v televizi se přeci jen objevila. Rodačku z Karlových Varů jste mohli mimo jiné vidět v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Strážce duší či Velmi křehké vztahy. Spolupracuje také často s rozhlasem a filmovými produkcemi.

Zatím prince nepotkala

Štěstí v lásce, které ji potkalo v pohádce, se jí v reálu bohužel vyhýbá. Zatím prý nepotkala nikoho, s kým by chtěla založit rodinu. Čeká, co jí život přinese. Je tedy stále svobodná a bezdětná a žije v Plzni. Na roli Elišky prý vzpomíná dnes s nostalgií.

Princeznu ze mlejna si můžete připomenout na Boží hod ráno na ČT 1.

 

Nejčtenější články