Close search

Cítíte se neúspěšní? 5 tipů, jak se odrazit ode dna

pixabay Zdroj: pixabay

Občas máme pocit, že se točíme v bludném kruhu, ze kterého není cesta ven. Toužíme po úspěchu, po ocenění a po štěstí, ale většinou nic nepřijde zadarmo. Pouze tehdy, vystoupí-li člověk ze svého stínu a začne věci dělat jinak, přijde změna v podobě úspěchu a splněných přání.

1. Uvědomovat si chyby, ale neztrácet s nimi čas

Je naivní si myslet, že nikdy nebudete chybovat. Chybují všichni a je to pro naše dobro, ale nesmíme se po prvním neúspěchu stáhnout do ulity se slovy, že to nezvládneme. Zvládneme, jen musíme pochopit, že život se skládá ze zkoušek, které testují naši odolnost a míru rozhodnutí, že chceme něco ve svém životě změnit. Z chyb se poučujte, ale nelpěte na nich.

2. Zkoušejte nové věci

Nebojte se změn ve vašem stereotypním životě. Začněte pomalu, ale jistě dělat věci, které narušují vaše běžné zvyklosti. I kdybyste měli začít chodit do jiného obchodu nebo se začali bavit spontánně s lidmi v čekárně u doktora. Trénujte se v tom, buďte vytrvalí a zanedlouho vám přijdou nové zvyky jako samozřejmost a o to víc se nebudete bát nových cest a nových způsobů myšlení.

3. Nekritizujte ostatní

Je daleko jednodušší kritizovat druhé, než sebe. S tím ale, pokud se cítíte, že stojíte na místě, přestaňte. Nikam vás to neposouvá, jenom si tím zvyšujete ego sami před sebou. Nehodnoťte lidi dřív, než si kladně odpovíte na otázku: “Mám právo toho člověka soudit zrovna já?”

4. Najděte si nové přátele

Najděte si přátele, které jsou podobného založení, jako jste vy. Nezapomínejte, že čas který věnujete svým přátelům, věnujete sami sobě. Mějte také na paměti, že se prvně vy musíte zajímat o druhé. Až pak oni se začnou zajímat o vás. Přátelé jsou zrcadla, která vám zrdcadlí vaše chyby, děkujte jim za tyto zkušenosti. Přátelé, které vám vše jen odkývají a vždy sdílí váš názor, vám ve skutečnosti mnoho do života nepřinesou. Spíše slouží jako spřízněné duše, kterých se ale také určitě nezbavujte. 

5. Uvědomte si správné hodnoty

Hodnoty, jsou něco, co přetrvává v čase. Můžete si uvědomit, co je důležité a co má hodnotu až tehdy, poznáte-li vše okolo, o čem jste si mysleli, že hodnotu má, ale zjistili jste, že to tak není. Je to asi jedno z nejtěžších uvědomění vůbec. Uvědomte si, že opravdovou hodnotu mají vaše zkušenosti a dovednosti. Úspěch a štěstí většinou přichází až po uvědomění si hodnot, to znamená i hodnoty vás samých.

 

 

Nejčtenější články