Close search

Bolest i špína. Čím si herci museli projít při natáčení seriálu Hra o trůny?

HBO Zdroj: HBO

Seriál Hra o trůny přinesl hercům, kteří ztvárnili postavy v tomto epickém příběhu, mnoho slávy i útrap. Vzhledem ke snaze tvůrců pojmout mnohé záběry velmi realisticky, to herci během natáčení rozhodně neměli jednoduché. Čím si museli projít představitelé Sansy nebo Bronna?

Že natáčení není mnohdy procházkou růžovou zahradou, může potvrdit mnoho profesionálních herců. I když herci ze seriálu Hra o trůny získali díky tomuto počinu celosvětovou slávu, často museli pracovat ve velice náročných podmínkách, tedy na herce.

Špinavá Sansa

Sansa Stark si v seriálu prošla velkým vývojem. Z malé rozmazlené holčičky se stala schopnou manipulátorkou a paní Zimohradu. I když představitelka této postavy si naštěstí v reálném životě těmito hrůzami neprošla, musela kvůli své roli během natáčení obětovat osobní hygienu. Jakmile po vraždě Joffreyho utekla Sansa z Králova přístaviště, byla herečka požádána, aby si přestala mýt vlasy. Tvůrci totiž chtěli, aby její únava a neupravenost byly skutečné. Herečka přiznala, že to pro ni opravdu nebyla příjemná zkušenost.

Bronn v plamenech

Armáda Lannisterů se v čele s Jaimem a Bronnem utkají na bitevním poli s příznivci Daenerys, která během boje rozpoutá se svým drakem hotové peklo. I když mnozí herci byli během natáčení chráněni před kouřem a plameny, herec, který ztvárnil Bronna takové štěstí neměl. Tvůrci se tehdy pro efekt černého kouře rozhodli použít během natáčení požáru dieselové palivo. Jerome Flynn, kterého během bitevních scén kamery zabírají skutečně zblízka, tak logicky na sobě nemohl mít žádnou ochrannou masku a musel si užít plnými doušky štiplavého kouře.

Joffreyho agonie

Herec Jack Gleeson, který si v seriál zahrál všemi nenáviděného Joffreyho Baratheona, to během svého umírání v seriálu neměl vůbec jednoduché. Ve chvíli, kdy již jakoby mrtvý ležel v náruči své seriálové matky, Leny Headey, bylo prý pro herce velmi náročné držet oči otevřené a přitom nemrkat. Vzhledem k tomu, že to nebylo skoro možné, jeho víčka museli přidržovat, aby nedošlo k mrknutí.

Slepá Arya

Když se Arya rozhodla přidat k sektě elitních vrahů z Braavosu, neměla to vůbec jednoduché. Jako trest za vraždu Meryna Tranta přišla o zrak a musela žít na ulicích Braavosu jako žebračka. Herečka Maisie Williams, která ztvárnila Aryu, musela během natáčení nosit obarvené kontaktní čočky, které jí znemožňovaly skoro cokoliv vidět. Herečka se v jednom rozhovoru svěřila, že to bylo velice nepříjemné, ale že si prý nechtěla stěžovat na nepohodlí, proto to vydržela.

Mrtvá Talisa

Na začátku nechvalně známé Rudé svatby byla zavražděna těhotná vyvolená Robba Starka. Talisu si zahrála vnučka legendárního Charlieho Chaplina, Oona. Během natáčení Rudé svatby si herečka moc pohodlí neužila, protože většinu času ležela ve studiu na ledové podlaze pokrytá krví. Natáčení tehdy probíhalo v zimních měsících v Belfastu.

Podívejte se na útrapy herců ze seriálu Hra o trůny. 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu