Close search

Čím dříve půjde spát, tím dříve usne: A další mýty o dětském spánku, na kterých není špetka pravdy

Pixabay Zdroj: Pixabay

Spousty rad, jak nejlépe uspat dítě nám dávají naše mámy. Ve skutečnosti to ale vůbec nemusí platit. Ne že by nám chtěly lhát. Zkrátka jen podlehly mýtům o spánku malých dětí, které jsou...

Když půjde dítě později spát, později také ráno vstane

Ačkoliv se to zdá jako logické tvrzení, u dětí tomu bohužel tak není. Snad každá maminka by si přála, aby její dítko vstávalo později. Ovšem každé dítě má své vlastní vnitřní hodiny a pokud je zrovna to vaše má nastavené tak, aby vstávalo brzy, tak ponocováním to rozhodně nezměníte. Naopak, dítě bude spát kratší dobu, protože se beztak brzy ráno probudí, a bude celý den mnohem protivnější z nevyspání.

Na noc krmte děti umělým mlékem. Budou lépe spát

Doposud žádný výzkum toto tvrzení nepotvrdil a už jen z logické úvahy tomu je právě naopak. Umělá strava je pro dítě hůře stravitelná než mateřské mléko. Dítě se bude během noci budit špatným trávením.

Chrápání u dětí je roztomilé a normální

Pokud má dítě rýmu a chrápe, jedná se o běžný jev. Ale jestli rýmu nemá a přesto chrápe, je nutno zpozornět! Pravidelné bezpříčinné chrápání může být například příznakem spánkové apnoe, která se projevuje krátkými zástavami dechu v průběhu spánku. Pokud jste chrápání zpozorovali, poraďte se urychleně s pediatrem.

Vyřvání dětem ubližuje

Ačkoliv dítě brečí a řve na celé kolo, tak vězte, že jemu to nikterak neubližuje. Spíše to rve srdce matkám, které mají přirozený strach o své dítě. Podle studie australských vědců sice vyřvávací metoda vypadá velice drasticky, ale na dítěti se nijak špatně nepodepíše. 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu