Close search

Chystáte sebe nebo kamarádku k oltáři? Pusťte si nejlepší filmy o svatbách

Walt Disney US Zdroj: Walt Disney US

Svatba a přípravy na velký den patří k jednomu z nejradostnějších období každé ženy. Avšak zařizování, které je se svatbou spojeno, může být velmi stresující, proto by si každá nevěsta měla najít čas na to, aby se uvolnila a načerpala energii. Jaké jsou nejlepší filmy o svatbách?

Každý občas potřebujeme dobít baterky a toto tvrzení se rozhodně týká i nastávajících nevěst, které mají plné ruce práce s přípravou své veselky. K dobré relaxaci určitě přispějí i správně vybrané filmy, které nevěstám a jejich družičkám zvednou náladu a povzbudí je k dalšímu plánování.

Mamma mia!

Okouzlující muzikál vypráví o mladé dívce Sophii, která nikdy nepoznala svého otce, ale přesto chce, aby ji vedl v den D k oltáři. Poté co si přečte deník své matky Donny, kterou si zahrála úžasná Meryl Streep, napíše pozvánky třem svým potenciálním otcům a pozve je na svatbu. Ve chvíli, kdy Donna uvidí na prahu svého domu své bývalé lásky, je oheň na střeše a kromě svatebních příprav se aktivně řeší i rodinná tajemství.

Princezna nevěsta

Okouzlující příběh skutečné lásky plný humoru a vynikajících dialogů vám rozhodně zvedne náladu. Kdo by si před svatbou nechtěl pustit film, ve kterém krásnou princeznu ze zajetí namyšleného panovníka zachraňuje její milovaný mladý muž?

Čtyři svatby a jeden pohřeb

Svatby nejsou asi pro každého, alespoň to si myslí hlavní hrdina Charles, kterému se do chomoutu ještě opravdu nechce. Když ale pozná svobodomyslnou Američanku Carrie, tak se zamiluje a svůj pohled na svazek manželský hodně rychle změní. Kdo by totiž nechtěl každou chvíli svého života trávit s člověkem, kterého miluje?

Fotr je lotr

Pokud milujete svého partnera a plánujete s ním život, asi byste se měli správně seznámit i s rodinou, která tak skvělého člověka vychovala. To samé si řekli hrdinové filmu Greg a Pamela, kteří se vydávají seznámit s rodinou Pamely a zároveň oslavit svatbu její sestry. Problém je pouze v tom, že její otec je bývalý agent CIA a rozhodně svoji milovanou holčičku nedá jen tak nějakému chlapovi, takže Greg musí dokázat, že svoji lásku myslí opravdu vážně.

Návrh

Moderní a silné ženy to rozhodně nemají jednoduché. Zatímco chlapi v zaměstnání mohou být arogantní a průbojní, u ženy jsou tyto vlastnosti doteď vnímány velmi negativně. Emancipovaná Margaret si s tím ale moc hlavu neláme, její život jí vyhovuje, dokud nezjistí, že jí vypršelo vízum a jako Kanaďanka už nemůže pracovat pro americkou společnost. Proto využije svého asistenta Andrewa, kterého si kvůli dokladům rozhodne vzít. Jejich hraná láska ale nakonec přeroste ve skutečnou.

Nejčtenější články