Close search

Chystáte se na první rande? Dejte si pozor, abyste partnera dobře odhadli

Pixabay Zdroj: Pixabay

Se seznamováním je to přesně, jak říká v legendárním filmu Forrest Gump: „Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš.“ Přesto je ale důležité se na prvním rande o svém partnerovi něco dozvědět, abyste se mohli rozhodnout, jak postupovat dál.

Místo toho, abyste nervózně seděli na své židli v restauraci a nekoukali zmateně jeden na druhého. Zkuste si připravit užitečný plán, pomocí kterého poznáte, jaký je ve skutečnosti člověk, který s vámi tráví večer.

První dojem

Je pravda, že se nevyplatí posuzovat knihu podle obalu, ale na druhou stranu jste oba věděli, že jdete na rande, proto je zevnějšek vašeho protějšku skutečně důležitý. Podívejte, jak se člověk na setkání s vámi připravil. Je vás partner u večeře upravený, voňavý a má na sobě čistý vyžehlené oblečení? Pak to rozhodně znamená, že si dal záležet, aby na vás udělal dojem a už vůbec není podstatné, zda se vám ten konkrétní svetr, který má na sobě líbí nebo ne.

Pokud ale vaše rande přišlo v pomačkaných kalhotách a ještě lépe v tričku, na kterém je flek, je to rozhodně znamení, že mu na setkání s vámi zase tolik nezáleželo.

Krušné začátky

Během prvního rande bývá většina lidí nervózní. Proto není dobré si brát ze začátku příliš blízko k srdci to, co váš protějšek řekne. Stres může mít na chování velký vliv, po nějakém čase by ale měl pominout a vy byste si měli všímat chování, které vaše rande začne předvádět v druhé polovině vašeho setkání. Bude příliš sebevědomý, nebo naopak tichý? Bude si nervózně hrát s rukama, nebo si položí telefon na stůl, který bude neustále kontrolovat? Také si všímejte chování k obsluze, pokud se v restauraci váš protějšek, chová nepříjemné k personálu, nic mu nezabrání se v budoucnu podobně chovat k vám. Dívá se neustále na hodinky, nebo na kolemjdoucí lidi? Možná mu přijde jeho okolí zajímavější, než čas strávený s vámi.

Instinkty

Je to váš život a váš potenciální partner, takže rozhodně dejte na vlastní pocity. Je vám příjemné se nacházet v jeho společnosti, nebo byste si místo jídla už nejraději řekli o účet? Máte chuť se svého rande letmo dotknout, nebo vzít za ruku? Byl by vám příjemný dotek z jeho strany? Věřte svým pocitům. Nehledě na to, jak můžete být nervózní, pokud je mezi vámi správná chemie, pak to určitě poznáte. Fyzická přitažlivost by samozřejmě neměla být tou hlavní vlastností, kterou v partnerovi hledáte, přesto je v každém vztahu velmi důležitá.

Nejčtenější články