Close search

Chemický peeling slibuje zázraky s vaší pletí. Pro koho ale není vhodný

pixabay Zdroj: pixabay

Chemický peeling je úžasný v tom, že pomůže zmírnit akné dospívající dívce, ale také si poradí s vráskami zralé ženy. Chemický peeling má trochu nešťastný název, jelikož si řada lidí myslí, že se jedná o radikální proceduru s použitím chemikálií, ale není tomu tak.

Účinky chemického peelingu

Chemický peeling je velmi oblíbený u žen, které měly nějaké kožní problémy, nejen na obličeji. Dá se aplikovat i na záda, hřbety rukou, dekolt a krk. Chemický peeling si poradí s pigmentovými skvrnami, s akné, s jizvičkami po akné, s vráskami, plochými bradavicemi nebo miliemi. Sjednocuje barvu pleti, rozzáří jí, vyrovnává nerovnosti a celkově pokožku hydratuje.

Aplikace

Aplikace spočívá v nanesení ovocné kyseliny, která pronikne pleti do hloubky a naruší jí, to znamená, že se vrstvičky kůže postupně začnou odlupovat. Je to jako mechanický peeling, ale u chemického peelingu je efektivita daleko vyšší a účinky mohou být znát již po první proceduře. Některá lepší, ale i dražší kosmetická studia dělají z aplikace chemického peelingu delší rituál, kdy vaši pleť perfektně vyčistí, nanesou kyselinu, poté pleť znovu ošetří a ještě vás namasírují.

Aplikace by se měla třikrát až osmkrát opakovat, aby byl účinek co nejlepší a nejtrvalejší. Je ale určitě dobré se nejdříve s kosmetičkou nebo lékařem poradit. Protože můžete trpět problémem, na který je chemický peeling krátký. Například hodně hluboké jizvy nebo starší pigmentové skvrny vám peeling asi nezachrání. Cena za proceduru se pohybuje od 500 do 2000 korun a délka klasické procedury je okolo 30 minut.

Vyhýbat se slunci

Chemický peeling je dnes běžnou procedurou. Na internetu se dá koupit i pro domácí použití, ale je třeba si uvědomit, že je to pořád jenom kyselina, která může při špatném zacházení udělat na obličeji hodně paseky - může dojít i k popáleninám. Proto jděte raději za odborníkem, spoustu kožních ordinací tuto službu nabízí. Nebudete se tak muset bát, že vám začínající kosmetička popálí obličej.

Vždy je dobré rozhodovat se na základě recenzí daného studia. Chemický peeling je nutné absolvovat v podzimních a zimních měsících, kdy je minimálně slunečných dnů. Během celé kůry se musíte vyhýbat slunečním paprskům, protože je kůže náchylnější. Tudíž byste měly zapomenout na solária nebo slunění se na horách. Mezi procedurami by měla být přestávka týden až dva, takže si dobře promyslete, jestli neplánujete v budoucích dvou až třech měsících jet na dovolenou.

Kdy na proceduru nechodit

Chemický peeling se nedoporučuje aplikovat v těhotenství nebo při zánětu či při infekci v obličeji, např. při oparu, ekzému, vyrážce nebo se sklony k alergii na složky, obsažené v kyselině. Na to vše by vás ale měla dobrá kosmetička, či lékař upozornit.

 

Nejčtenější články