Close search

Chcete získat vysněnou práci? Tomuto chování se na pohovoru vyhněte

Pixabay Zdroj: Pixabay

Během pracovního pohovoru může nastat mnoho situací, které mohou výrazně snížit vaše šance na získání pracovního místa. Pokud skutečně chcete svoji vysněnou pozici získat, těmto chybám se na pohovoru vyhněte. 

Pracovní pohovor je v dnešní době již běžnou součástí výběrového řízení, kdy se potenciální zaměstnavatel snaží získat informace o uchazečích a osobně je poznat. Pracovníci HR oddělení (Human Resources) vědí, na jaké otázky se uchazeče zeptat a jak zjistit, zda například říká pravdu. Existují ale jiné způsoby, jakými si kromě lží můžete zavřít dveře do společnosti.

Pozdní příchod

Vždy se snažte přijít na pracovní pohovor včas. Raději si dejte i několik minut do rezervy, kdybyste náhodou zabloudili a nemohli společnost najít. Je jasné, že se může stát nepředvídaná situace, která vás zdrží, ale v takovém případě mějte po ruce telefon personalisty a informujte jej o svém zdržení.

Nedostatečná příprava

Pokud se ucházíte o zaměstnání v určitě společnosti, měli byste si před pohovorem přečíst informace o firmě, abyste o ní věděli základní věci. Měli byste také mít jasnou představu o tom, co bude patřit mezi vaše povinnosti na novém pracovním místě a případně, jaké změny, nebo vylepšení byste navrhli.

Nevhodné oblečení

Na setkání s potenciálním zaměstnavatelem, kterého chcete přesvědčit o tom, že vy jste vhodný kandidát na danou pozici, byste se měli vhodně obléknout. Nemusíte si kvůli pohovoru kupovat nepřiměřeně drahý oblek, avšak bílá košile, čisté kalhoty, nebo případně sukně ke kolenům vám dobře poslouží.

Pomlouvání

Rozhodně na personalisty neuděláte dobrý dojem, pokud budete pomlouvat nebo se špatně vyjadřovat o svém předchozím zaměstnavateli. I když váš odchod z předešlé práce nebyl ideální, není rozumné vykreslovat předchozího zaměstnavatele ve špatném světle. V personalistovi totiž můžete vytvořit obavy, že při případném odchodu ze společnosti, se o další firmě budete vyjadřovat podobným způsobem.

ČEMU SE NA POHOVORU VYHNOUT ZJISTÍTE VE FOTOGALERII:

Nejčtenější články