Close search

Chcete zhubnout a nemáte čas? Cvičení dokáže nahradit i obyčejná chůze

Pixabay Zdroj: Pixabay

Chůze je ideální způsob cvičení pro ty, kteří nemají rádi posilovny, nebo kvůli povinnostem v práci a doma, nemají na fitness centrum čas. Pro běžnou chůzi nepotřebujete žádnou speciální přípravu, ani vybavení a taková půlhodinka denně vašemu tělu velmi prospěje.

Pravidelný pohyb je velmi důležitý pro psychické a fyzické zdraví. Ideální variantou samozřejmě je, když ho děláte denně a s chutí. Pokud ale na tak náročný sportovní rozpis nemáte čas, udržujte svoji kondičku pomocí chůze a několik jednoduchých triků vám pomůže spálit více kalorií.

Nalačno

Pokud vyrážíte na delší procházku, tak samozřejmě dojít do cíle o hladu, může být náročné. Pokud jste ale zvyklí po ránu nesnídat, využijte tohoto zlozvyku, protože samozřejmě snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, a vyrazte do práce pěšky a nalačno. Propojíte tak svůj zajetý zlozvyk s užitečným cvičením a hned ráno nastartujete organismus a spálíte kalorie.

Rychlejší tempo

Když ráno spěcháte, tak rychlejší tempo nasadíte automaticky. Ale pokud vyrážíte na svoji zdravou procházku po svých každodenních povinnostech, tak svoji chůzi zrychlete. Chůze ve zvýšeném tempu je ideální pro jakoukoli postavu a tento druh pohybu ke všemu nezatěžuje klouby, ani páteř.

Střídání rychlostí

Zkuste během své procházky měnit tempo. Jděte ze začátku pomaleji a poté přidejte do kroku, až se unavíte, můžete opět zpomalit. Tímto způsobem střídejte intervaly svižné a odpočinkové chůze, která vám pomůže spálit více kalorií.

Protažení

Je také velice důležité, abyste si udělali chvíli čas na malé protažení svalů. Nemusíte dělat žádné náročné cviky. Svaly totiž také nemůžete pouze namáhat, potřebují i péči a tu jim i jednoduché protažení dokáže poskytnout.

Nejčtenější články