Close search

Chcete ve vztahu další vývoj? Tyto otázky si s partnerem ujasněte

Pixabay Zdroj: Pixabay

Každý vztah se postupem času vyvíjí a vy budete poznávat svého partnera stále více. Pokud se ale rozhodnete, že spolu ve vztahu chcete zůstat a posunout se o krok dál, zkuste si předtím otevřeně promluvit na témata, kterým se možná vyhýbáte nebo na ně jednoduše nemyslíte. Existují totiž informace, které byste o své polovičce rozhodně měli vědět.

Chcete děti?

Abyste se vyhnuli potížím při plánování rodiny v budoucnu, raději si se svým partnerem včas ujasněte, zda chcete děti, nebo ne. V této otázce je důležité být upřímný, abyste později ničeho nelitovali. Názor na děti a rodinu se sice postupem času může změnit, ale měli byste vědět, zda jste se svým partnerem zajedno.

Máte dluhy?

Finance by sice neměly být rozhodujícím faktorem v otázce lásky a partnerství, přesto jsou velmi důležitou součástí každého vztahu. Zkuste si se svým partnerem v klidu a otevřeně promluvit o své finanční situaci. Ujasněte si vaše výdělky, kolik kdo utrácí a zda máte nějaké dluhy. Je totiž velmi důležité vědět, na jakých základech budete váš vztah budovat.

Domácí práce

Než se s partnerem vrhnete po hlavě do společného bydlení nebo dokonce manželství, promluvte si o tom, jak si rozdělíte domácí práce. Žádná striktní pravidla v této otázce psaná nejsou a každý pár by se měl domluvit na základě svých vlastních potřeb a možností. Zkuste si ujasnit, kdo a kdy by například myl nádobí, kdo by vařil a jezdil na nákupy a kdo by se staral o prádlo. Pokud si partneři tyto otázky ohledně chodu domácnosti ujasní co nejdříve, v praxi je pak bude čekat mnohem méně překážek.

Co nevěra nebo rozvod?

Konverzace na tato nepříjemná témata se může zdát na začátku vztahu jako nesmyslná, přesto je nutná. Je důležité vědět, co váš partner považuje za nevěru – zda mu vadí erotické filmy nebo zda toleruje i blízký vztah s třetí osobou. Také byste měli znát názor své drahé polovičky na rozvod a jak by se v podobné situaci případně chovala.

JAKÉ OTÁZKY SI S PARTNEREM UJASNIT? PODÍVEJTE SE DO FOTOGALERIE:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu